izdevumu-uzskaite1

Doma izsekot iztērētajai naudai mani jau sen ir “vajājusi.” Vispirms jāsāk ar to, ka man patīk skaitļi un dažādas statistikas. Tam komplektā vēl nāk krīze un jaunais gads, kurā parasti cilvēki cenšas apņemties dažādas neizpildāmas lietas.

Esmu sapratis, ka nav jēgas izvirzīt milzīgu, mērķi, ja pats zini, ka nespēsi pie tā pienācīgi piestrādāt. Tāpēc šī gada apņemšanās ir mazas un vienkāršas. Viena no tām jau jūs zināt – domāt vairāk, bildēt mazāk (nav taču sarežģīts mērķis?).

Otra mazā apņemšanās ir noskaidrot, kur aizdodas visa mana nauda un vai to nav iespējams ietaupīt. Lai to uzzinātu es gatavojos dažus mēnešus pasekot līdzi saviem izdevumiem, lai sevi disciplinētu un atturētu no impulsīviem gājieniem veikala virzienā, kas dažreiz beidzas ar nevajadzīgas elektrotehnikas iegādi.

Kas ir jāņem vērā, lai izdevumu uzskaite būtu pēc iespējas vienkāršāka un tabula tiktu papildināta arī pēc pirmā pedantiskuma eiforijas viļņa beigām?

  • nevajag pārcensties
    līdz pēdējam santīmam visu nesaskaitīsi, un pārcenšoties tikai lieki patērēsi laiku un nervus. Pietiek ar vienu reizi dienā, 5 minūtes vakara pusē padomāt un atcerēties pirkumus, vai dažos gadījumos izvilkt no kabatām saņurcītos čekus
  • apdomā galvenās izdevumu sadaļas
    sadaļām jābūt tādām, lai tās nav par plašu un nav par šauru, tad būs gan ērti aizpildīt tabulu, gan arī vēlāk veikt saprātīgus secinājumus
  • uzskaites tabulu lieki nesarežģī
    dažiem patīk papīrs, tad strādājiet kladītē. Man patīk interneta piedāvātā brīvība un savu uzskaites failu glabāju pie Google Docs, tas man ļauj papildināt, tabulu jebkurā pasaules malā pat no telefona. Arī pašas tabulas struktūra ir maksimāli vienkārša

Īstenībā neko daudz vairs nav ko piebilst, katram ir iespējas savu izdevumu uzskaiti veikt vai neveikt, kā vien ienāk prātā.

Ja uzradīsies kādi prātīgi secinājumi mēģināšu tos izlobīt un apkopot.

Iedvesmu izdevumu uzskaitei smēlos no Endija Lisovska veiksmīgā piemēra – Budžeta plānošana un Secinājumi pēc 3 mēnešiem. Zinu, ka pirms pāris mēnešiem manīju vēl kādus rakstus, kas mani iespaidoja, taču konkrētas saites vairs neatminos.