Miks Latvis

kāpēc neveiksmīgā akcija “Cilvēkiem no cilvēkiem” tiek pasniegta kā veiksmīgs case study?

top_logo

7guru.lv nopublicējuši case study par Ērika Stendzenieka, aģentūras „Mooz“ radošā direktora eksperimentālo apollo.lv reklāmas kampaņu “Cilvēkiem no cilvēkiem”, kurā tika izmantoti divi no Latvijā populārākajiem blogu paaudzes pārstāvjiem Ārčijs un Marta Krivade.

Sāksim ar to, ka man patīk veids, kā CNC panāca mediju uzmanību – kartona plakāti, kas redzami katrā lielākā publiskā pasākumā un pēc tam portālos un TV. Ideja laba, Latvijā līdz šim nepienācīgi maz pielietota.

Bet viss, kas notika pēc apollo.lv vārda piesaistīšanas akcijai ir vērtējams kā izgāšanās, ne tikai ar pirmo lielo burtu, bet arī ar visiem pārējiem lielajiem burtiem.

Akcijai bija skaidri definēti mērķi, no kuriem svarīgākais “Latvijas informatīvo telpu papildināt ar cilvēcīgām ziņām” tā arī nav izpildījies.

Ir lieliski, ja tāds reklāmas guru, kā Ēriks izdomā skaistu mērķi un ideālu, spožu, kā saule, bet pēc būtības šī akcija ir tikai kā koša uzlīme, kas uzlīmēta uz noputējušas grabažas, kura aizstāvējusies lielveikala plauktā. Uzlīme, kas ir vērtīgāka par produktu, bet kura neietekmē produkta būtību ne par gramu.

Ēriks, gan ietiepīgi cenšas pierādīt pretējo:

«Īpašais šajā gadījumā ir tas, ka reklāmas kampaņa kļuva arī par klienta filosofiju un pastāvīgu rubriku portālā. CNC sevī iemieso arī redakcijas attieksmi un iesaistīšanos aktuālos procesos.”

Ir skaidri redzams, ka portālam apollo.lv pilnīgi nospļauties par šīs akcijas ideālu izpildīšanu dzīvē, jo saturiski portālā nekas nav mainījies. Arī jaunā sadaļa cilvekiem.apollo.lv ir mirusi – oktobrī ir nopublicējuši vienu rakstu un pirms tam pēdējais raksts ir no 15. septembra.

Lieta, kuru 7guru.lv aizmirsa pieminēt saistībā ar “Cilvēkiem no cilvēkiem” – twitter.com vidē šī akcija atrada savus atbalstītājus, taču lielais vairums tomēr bija ļoti sašutuši par akciju un jutās piekrāpti, kad uzzināja, ka šādā veidā patiesībā tiek spodrinātas apollo.lv pogas. Tas pats attiecas arī uz blogiem, kuros arī parādījās raksti, kuros tika nopelta varbūt ne gluži pati akcija, bet tās iznākums noteikti.

Rezultāti

Tad vēl bija nakts pasākums, kurā CNC izlīmēja vēstījumus pilsētā. Tas gan beidzās ar drošības policijas sankcijām un Martu izmeta no darba. Par to gan viņa īpaši nebēdāja. Ārčiju neizmeta, jo viņš nekur nestrādāja.

Tagad gan runas ir norimušās, bet tiešām gribētos dzirdēt no pašiem apollo.lv vai viņiem šī akcija uzspēra gaisā apmeklējumu, vai uzlaboja viņu tēlu, vai kā citādi palīdzēja. Atšķirībā no rakstā minētās pārliecības, ka rezultāti ir acīm redzami, pats neesmu novērojis, ka apollo.lv piedzīvotu kādu īpašu popularitātes bumu.

P.S.
We the Media: Grassroots Journalism By the People, For the People