Miks Latvis

Apple iPad ir Latvijā 8. internetā biežāk lietotā mobilā ierīce

Apple iPad, kas Latvijas tirgū oficiāli vēl nav ienācis, jau ir iekļuvis Gemius veidotajā statistikas atskaitē ranking.lv, kā viens no 10 populārākajiem interneta pārlūkošanas rīkiem.

Šobrīd ar Apple iPad tiek veikti 1,3% no visiem lapu skatījumiem, kas veikti no mobilajām ierīcēm.

mobilo ierīču TOP10

  1. Apple iPhone
  2. Apple iPod (touch)
  3. Nokia 5800
  4. Nokia E51
  5. Nokia E52
  6. Nokia 5530 XpressMusic
  7. Nokia N95 8GB
  8. Apple iPad
  9. Nokia E71
  10. Nokia 5630 XpressMusic

Avots: ranking.lv

Prognoze

Ar interesi vērošu, kā augs iPad lietotāju īpatsvars, kad Latvijā sāksies iPad tirdzniecība. Ir vairāk vai mazāk skaidrs, ka iPad pārskatāmā nākotnē Latvijā nesasniegs iPhone un iPod touch izplatības apjomus. Tomēr es paredzu, ka gada/pusgada laikā pēc tirdzniecības sākšanās iPad par spīti mazajai izplatībai kļūs par trešo interneta pārlūkošanai biežāk lietoto mobilo ierīci.

Ko tas nozīmē?

Manuprāt, iPad augstā vieta un Apple mobilo ierīču pārsvars parāda to, ka tradicionālajos mobilajos telefonos iebūvētie pārlūki pagaidām nespēj konkurēt ar Safari mobilo versiju, kura apritē ir jau no 2007. gada. Zināms, ka citi telefoni (Nokia) Latvijas teritorijā ir sastopami daudz biežāk, bet izskatās, ka to īpašnieki internetu lieto mazākos apjomos un ar Opera Mini starpniecību. Manuprāt, tas ir tāpēc, ka populārākie Nokia mobilie telefoni joprojām nav gatavi to īpašniekiem sniegt kvalitatīvu interneta pārlūkošanas pieredzi. To apstiprināja arī mana personīgā pieredze ar Nokia N97 mini. Telefonā droši var lietot internetu, bet daudzie trūkumi un negludumi šo lietošanu padarīja par diezgan nepatīkamu piedzīvojumu.

Piezīmes

Starp ranking.lv mobilajām ierīcēm neparādās tās, kuras lieto Opera Mini, jo Opera Mini, neizdodot informāciju par ierīci, uz kuras tā uzinstalēta. Ar Opera Mini tiek veikti 0,17% no visiem lapu skatījumiem. Kopumā ranking.lv statistikas sistēmā ir atrodamas 57 dažādas mobilās ierīces.