Miks Latvis

aigarius.com: Kā dabūt 100% ātruma drošību uz ceļiem

Gribu iesaitēt uz interesantu ideju par to, kāds varētu būt risinājums, lai uz ceļiem garantēti nodrošinātu drošu braukšanas ātrumu.

aigarius.com: Kā dabūt 100% ātruma drošību uz ceļiem:

Iedomāsimies mazu melnu metālisku kastīti, kas piemetināta auto šassijai, pieslēgta auto elektrosistēmai kā barošanas avotam (ar rezerves batareju iegšā) un sevī iegšā satur: integrātu System-on-a-Chip ARM mikroprocessoru ar integrētu GPS un GLONASS uztvērēju (kas līdzīgs SIRF Atlas IV), Bluetooth raidītāju un 1 Gb flash atmiņas. Pie liela izmēra ražošanas tādas iekārtas izmaksas varētu būt ap 20 Ls. Ar triviālu programmu šada iekārta var visu laiku, katru sekundi pierakstīt auto GPS koordinātes. Katra gada beigās, kad auto ir tehniskajā apskatē, CSDD var caur Bluetooth nolasīt visa gada vēsturi un izrakstīt sodu par visiem fiksētajiem pārkāpumiem. Šādas kastītes esamība un sodu apmaksa var būt par priekšnoteikumu TA iziešanai.

Līdzīgas idejas ik pa laikam izmet auto ražotāji, bet protams, publikai šādi gājieni nav pa prātam, jo kurš gan grib braukt ar atļauto ātrumu? Domāju, ka kas līdzīgs varētu realizēties ne pārāk tālā nākotnē, jo neredzu šķēršļus, lai kāda progresīva/radikāla valsts to sāktu darīt (ja neskaita to, ka tehniskās detaļas līdz galam tomēr nav skaidras).

Vēl viens citāts, kuram nevaru nepiekrist:

Auto ir privilēģija. Autovadītāja apliecība ir privilēģija. Tiesības atrasties uz publiskajiem ceļiem ir privilēģija. Sabiedrība ir tiesīga uzlikt apgrūtinājumus uz personām, kas grib izmantot šīs privilēģijas. Lidmašīnām melnās kastes un GPS transponderi ir obligātais aprīkojums, taču mūsdienās vairāk cilvēku mirst auto nekā avio avārijās.