Miks Latvis

Side by Side

Side_by_side_2012Tikko noskatījos lielisku filmu par digitālā kino progresu un 35mm kinolenšu kino norietu. Filmā savu viedokli izsaka pasaulē slavenākie kino režisori un DP (director of photography). Bija patīkami dzirdēt viedokļus, kurus stāstīja mani mīļākie režisori un ne tik zināmie aizkadrā esošie tehniskie cilvēki, kuri strādājuši pie daudzām ļoti labām un zināmām kino filmām.

Domāju, ka katram, kas aizraujas ar kino šie vārdi būs labi pazīstami:

Filmā tiek dots skaidrs pārskats par kino tehnikas vēsturi un par jaunākajām tendencēm filmēšanas tehnikā. Varbūt izklausās pārāk sausi un tehniski, bet īstenībā gluži otrādi – stāstījums bija dzīvs un interesants. Dažas lietas (digitālās kino kameras, SLR filmēšanas mode) pārklājas ar to, ko pēdējos gados blogā rakstījis Reinis Traidās, bet informācija būtu interesanta arī tādiem, kas nebūt nav nozares interesenti un speciālisti. Mazliet tiek runāts arī par nākotni un iespējām arhivēt digitālos failus un kino lenšu krājumus, tiek uzdots jautājums, kas notiks ar šobrīd kino teātros rādītajām filmām pēc, piemēram, 100 gadiem. Ticu, ka kārtīgiem kino fanātiem šī dokumentālā filma atstās mazuma piegaršu, jo katru no apskatītajiem jautājumiem varētu iztirzāt krietni dziļāk.

Mani galvenie iebildumi ir par to, cik plakans un pliekans ir Kianu aizkadra stāstījums, kurš, protams, nevar mēroties spēkiem ar Morganu Frīmenu, bet tas tikai tāds sīkums, lai būtu par ko piekasīties.

Kā jau parasti šo var skatīties Netflix (puslegāli) vai pirātu līcī (nelegāli). Par legāliem apskates variantiem neko nezinu. Industrija turpina raudāt par pirātismu, bet neviens pat nedomā kā šo situāciju vērst par labu abām pusēm (radošajiem un patērētājiem).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *