Lai gan pati fotoizstāda bija apskatāma jau jūlijā, gribējām nopublicēt izstādei izvēlētās bildes arī blogā.
Par izstādi: “Veidojām šo izstādi, lai draugiem, radiem un visiem citiem interesentiem parādītu to Kambodžas dzīvi, kas mums jau kļuvusi par ikdienu. Bildēs redzams, kā Kambodžā cilvēki sadzīvo ar apkārt esošo dabu un kā daba pielāgojas cilvēku vajadzībām. Bildes izvēlētas, lai parādītu apkārt valdošo noskaņu un cilvēkos redzamās emocijas, kas mums pēdējo divu gadu laikā visspilgtāk palikušas atmiņā. Izstādes nosaukums “Cilvēks un daba Kambodžā.””
Pirmkārt jau liels, liels paldies visiem, kas atnāca uz atklāšanu, paldies arī tiem, kas gāja uz izstādi kādā vēlākā, klusākā laikā. Bija prieks jūs satikt un vēl lielāks prieks dzirdēt, ka mūsu izvēlētās bildes tika atzītas par labām.
Ir vēl kāda lieta – izstādes laikā daži mūsu draugi un radi dikti gribēja iegūt savā īpašumā kādu konkrētu bildi. Tas varbūt vēl ir iespējams. Jāņem gan vērā, ka dažām bildēm ir nobružāti stūrīši vai pat nelielas plaisas, jo ne visi mūsu pašizdomātie stiprinājumi izturēja un dažas bildes krita vienu vai pat vairākas reizes.
Ja nu atceries, ka tieši ar Tevi runājām par kādu no šīm bildēm, kura tev īpaši iekrita sirdī, tad sūti epastu vai kā citādi kontaktējies ar Zani. Ja nu nevari ar mani nekādi sakontaktēties – tad jau varbūt tev to bildi nemaz tik ļoti nevajag? Par iespējamo atlīdzību, kas segtu bildes drukāšanas izmaksas vienosimies epastā.
Bildes jauktā secībā:
Kratie pilsētas franču koloniālisma ēka.
Kambodžas galvaspilsēta Pnompeņa.
Citronzāles vešana uz tirgu ar zirgu.
Degvielas piegāde uz vietējo benzīntanku. Degvielas uzpildes stacija Kambodžā visbiežāk ir neliels koka stends, uz kura atrodas stikla pudeles ar degvielu. Pamanījām, ka piegādes tiek veiktas ar zirga pajūgu – eko degviela :)
Fonā redzami galvaspilsētas Pnompeņas torņi, apkārt notiek upes padziļināšanas darbi. Zvejnieki met tīklus.
Peldoša māja Mekongas upē.
Katru gadu pēc lietus sezonas tiek atjaunots bambusa tilts uz upes vidū esošo salu. Tas veidots tikai no bambusiem, bet ir gana stiprs, lai izturētu mašīnas svaru. Tilta šķērsošana ir par nelielu samaksu.
Skats no kalna galā esoša tempļa Phnom Chisor.
Vīrs ar banānu somu, kas satikts uz vientuļas džungļu takas.
Mondulkiri province. Rīta skaņas, rasu uz zemes un apkārt esošo mieru varat vien tikai iedomāties.
Angkol zvejnieku ciemats – netālu no Kepas pilsētas Kampotas provincē. Moto brauciena laikā pētījām Siāmas līča piekrasti, apskatījām vietējos zvejnieku ciematus, kur elektrība tiek iegūta no ik dienas uzlādētiem mašīnu akumulatoriem un vienīgās civilizācijas pazīmes ir TV antenas virs bambusu namiņiem.
Bērneļi mājā, kas tiek celta labdarības akcijas ietvaros.
Bērns uz ziloņa esot nolēmis kļūt par ziloņu dīdītāju (mahoutu) gluži kā viņa tēvs un vecaistēvs. Esot vienu nedēļu aizgājis uz skolu, bet tur neesot bijis interesanti un nolēmis vairs neiet.
Tropiskais karstums ir grūti izturams ne tikai cilvēkiem, bet arī mājdzīvniekiem. Esam ievērojuši, ka tieši pusdienlaikā vietējie khmeri ved savas govis uz upi un tās mazgā. Līdz ar govīm peldi izbauda arī bērni un pieaugušie, kas tās atveduši. Dažkārt tiek izmazgāta arī kāda līdz paņemta drēbe. Pamērcējot kāju pirkstus ūdenī, tā vien gribas peldei pievienoties, tomēr ūdens “tīrība” un priekšā esošās govis no tā attur.
Parasti, iedomājoties mūkus, liekas, ka tiem jābūt ļoti nopietniem un klusiem, taču Kambodžā mēdz būt arī savādāk. Jaunieši pēc skolas beigšanas un pirms precēšanās apmēram uz pusgadu vai gadu kļūst par mūkiem. Tas esot nepieciešams, lai sagatavotos tālākai dzīvei. Šeit mūki atvēsinās no karstās saules un ļoti rūpīgi cenšas nesaslapināt līdz paņemto fotoaparātu. Sianukvilles province.
Mūks Ličiju kalnā (Phnom Kulen).
Kambodžas galvaspilsētā Pnompeņā līst musonu lietus un mūks ar saules sargu dodas savā ikrīta gājienā pēc ziedojumiem. Kambodžā mūki vienmēr ģērbjas oranžā. Dienas laikā mūki apstaigā vietējos kvartālus, dodot svētību veikaliņos strādājošajiem cilvēkiem un pretī saņemot ziedojumus naudas vai ēdiena formā. Ziedojumi mēdz būt arī pavisam nelieli, piemēram, 2000 rielu (10 santīmu) apmērā.
One Response
Nu jauki :)