Miks Latvis

www.pandora.com jauni muzikālie apvāršņi

Daudzi cilvēki klausās mūziku regulāri pastāvīgi un patstāvīgi. Citi klausās radio. Tiem citiem parasti ir grūti nosaukt sakarīgus izpildītājus un dziesmas, jo radio bieži par to neinformē, turklāt viņi ir pakļauti mūzikas ietekmei, kas valda radio. Viņi nevar izveidot jaunus apvāršņus, iepazīt jaunu mūziku. Jautājums: “ko darīt?” Piemēram, man ļoti patīk kāds konkrēts izpildītājs vai dziesma. Nevar taču visu laiku vienu kompozīciju klausīties. Bieži vien arī dziesmas stils nelietpratējam ir svešs un nesaprotams, jo visa mūzika nav tik vienkārši definājama kā roks/pops un reps. Ir vēl daudz visādu noviržu, par kurām, sākumā var nezināt un varbūt nemaz nevajag zināt, jo šīs lietas ir mūžīgu diskusiju un nesaskaņu cēlonis.

Tātad pie lietas. www.pandora.com. Nekas nav jāinstalē. (Ja nu vienīgi flash atbalsts, kas jau ir parasti visiem tākātā.) Mēs vienkārši jau esam gatavi klausīties mūziku. Mēs piereģistrējamies, itkā Beverlihilzā 90210, jo licence ir tikai U.S. prezidentiem. Un esam gatavi lietot. Ierakstam vai nu izpildītāju, vai dziesmu, kas liekas mums tīkama. Kas no tiek tālāk?

Turpmākā darbība ir šāda, ja izpildītājs saņem divus īkšķus uz leju, tad tas netiek atskaņots, ja kaut viens ir uz augšu tad izpildītājs tomēr paliek listē. Katrs īkšķis uz augšu dod iespēju dzirdēt šo izpildītāju biežāk, uz leju – retāk. Uzreiz iespējams nebūs izdevība dzirdēt to, kas tika pieprasīts, bet pēc kāda laika noteikti. Pirmajai dziesmai tiek dots paskaidrojums, kāpec tā tiek spēlēta. Tas atkarīgs no dažādām mūzikas pazīmēm, kas katru reizi tiek paskaidrotas. Turpmāk jebkurā brīdī iespējams noskaidrot kāpēc šī dziesma tiek atskaņota.

Stacijas ar izpildītājiem var izveidot līdz 100, manuprāt pietiekami liels skaitlis. Man pašam ir nedaudz pāri 30 stacijām. Stacijas var pārsaukt un pievienot vairākus izpildītājus, tādejādi saraibinot vai sašaurinot stacijas klāstā piedāvātās dziesmas. Dziesmām var dot grāmatzīmes, tādejādi tās atliekot malā, vēlākai apskatīšanai. Profila sadaļā iespējams noklausīties malā atlikto dziesmu pirmās pārdesmit sekundes, lai būtu skaidrs, kas tā par dziesmu. Par visiem mūziķiem ir pieejama informācija Backstage sadaļā, kur ir disko/biogrāfijas.

Kopumā tiek dota pieeja 400,000 dziesmām, no 20 000 izpildītājiem, pagaidām datubāzē nav klasiskās mūzikas. Tiek atskaņotas oriģinālās, necenzētās dziesmu versijas, jo galvenais princips ir saglabāt kompozīcijas, tādas, kādas tās arī ir.

Tātad šis ir viens no visvienkāršākajiem veidiem, kā atklāt jaunu mūziku, un apmierināt savas muzikālās auss kārpiņas. Turpmāk būs vēl informācija, par citiem labumiem. Ja jautājumi un neskaidrības jautājiet zemāk, un es centīšos atbildēt/palīdzēt.