Miks Latvis

www.pandora.com jauni muzikālie apvāršņi

Daudzi cilvēki klausās mūziku regulāri pastāvīgi un patstāvīgi. Citi klausās radio. Tiem citiem parasti ir grūti nosaukt sakarīgus izpildītājus un dziesmas, jo radio bieži par to neinformē, turklāt viņi ir pakļauti mūzikas ietekmei, kas valda radio. Viņi nevar izveidot jaunus apvāršņus, iepazīt jaunu mūziku. Jautājums: “ko darīt?” Piemēram, man ļoti patīk kāds konkrēts izpildītājs vai dziesma. Nevar taču visu laiku vienu kompozīciju klausīties. Bieži vien arī dziesmas stils nelietpratējam ir svešs un nesaprotams, jo visa mūzika nav tik vienkārši definājama kā roks/pops un reps. Ir vēl daudz visādu noviržu, par kurām, sākumā var nezināt un varbūt nemaz nevajag zināt, jo šīs lietas ir mūžīgu diskusiju un nesaskaņu cēlonis.

Tātad pie lietas. www.pandora.com. Nekas nav jāinstalē. (Ja nu vienīgi flash atbalsts, kas jau ir parasti visiem tākātā.) Mēs vienkārši jau esam gatavi klausīties mūziku. Mēs piereģistrējamies, itkā Beverlihilzā 90210, jo licence ir tikai U.S. prezidentiem. Un esam gatavi lietot. Ierakstam vai nu izpildītāju, vai dziesmu, kas liekas mums tīkama. Kas no tiek tālāk?

Turpmākā darbība ir šāda, ja izpildītājs saņem divus īkšķus uz leju, tad tas netiek atskaņots, ja kaut viens ir uz augšu tad izpildītājs tomēr paliek listē. Katrs īkšķis uz augšu dod iespēju dzirdēt šo izpildītāju biežāk, uz leju – retāk. Uzreiz iespējams nebūs izdevība dzirdēt to, kas tika pieprasīts, bet pēc kāda laika noteikti. Pirmajai dziesmai tiek dots paskaidrojums, kāpec tā tiek spēlēta. Tas atkarīgs no dažādām mūzikas pazīmēm, kas katru reizi tiek paskaidrotas. Turpmāk jebkurā brīdī iespējams noskaidrot kāpēc šī dziesma tiek atskaņota.

Stacijas ar izpildītājiem var izveidot līdz 100, manuprāt pietiekami liels skaitlis. Man pašam ir nedaudz pāri 30 stacijām. Stacijas var pārsaukt un pievienot vairākus izpildītājus, tādejādi saraibinot vai sašaurinot stacijas klāstā piedāvātās dziesmas. Dziesmām var dot grāmatzīmes, tādejādi tās atliekot malā, vēlākai apskatīšanai. Profila sadaļā iespējams noklausīties malā atlikto dziesmu pirmās pārdesmit sekundes, lai būtu skaidrs, kas tā par dziesmu. Par visiem mūziķiem ir pieejama informācija Backstage sadaļā, kur ir disko/biogrāfijas.

Kopumā tiek dota pieeja 400,000 dziesmām, no 20 000 izpildītājiem, pagaidām datubāzē nav klasiskās mūzikas. Tiek atskaņotas oriģinālās, necenzētās dziesmu versijas, jo galvenais princips ir saglabāt kompozīcijas, tādas, kādas tās arī ir.

Tātad šis ir viens no visvienkāršākajiem veidiem, kā atklāt jaunu mūziku, un apmierināt savas muzikālās auss kārpiņas. Turpmāk būs vēl informācija, par citiem labumiem. Ja jautājumi un neskaidrības jautājiet zemāk, un es centīšos atbildēt/palīdzēt.

13 Responses

 1. pamēģināju, izskatās, ka viņš visu laiku velk uz populārākiem māksliniekiem vai kompozīcijām, līdz ar to ir grūti dabūt kaut ko nepopulāru.
  Sāku ar Jeff Mills, pēc brīža jau dabūju The Orb un vēl pēc brīža Fatboy Slim. Abet kur tad palika mans skarbais tehno? ;-)

 2. tad tev drusku jāpieslīpē stacija… uzreiz tā nedarbosies. Tev jāpievieno vēl kāds skarbais izpildītājs un jābano ar diviem īkšķiem uz leju piemēram fatboy slim. viņa būs forša tikai pēc 20 dziesmām un uz augšu. Es esmu dabūjis ļoti nepopulāras dziesmas, tādas, kuras nevar nekur citur ar uguni rokā sadzīt.

 3. tad tev jāveido dažādas stacijas. man tā ir regeja stacijā kur man dominē bobs, es nevaru likt iikskkus fatbojam, bet taakaa man ir apniciigi klausiities vienu muuziku man katra stacija ir drusku “nojaata” t.i. tur ir kaut kas tāds kam tur varbūt arī nevajadzētu būt. Ceru ka tev veiksies ar tehno. jāatzīst ka es neesmu baigais fans tāpēc no manis neko vairāk par izpildītājiem nevarēs izdabūt. Tur vēl ir iespēja dalīties ar stacijām. Tipa, kāds cits var atsūtīt gatavu tehno stacijas adresi uz epastu un tad ar to var dalīties. (share)

 4. Nākamais teksts būs tieši par last.fm, vienkārši pandorai ir tas labums, ka mūziku var klausīties pilnīgi bez jebkādas instalācijas, vienkārši caur flash aplikāciju lapā.

 5. Aha, tieši tā – last.fm man darbā nespīd dabūt, bet pandora rukā diezgan labi (kaut kādi paziņojumi par javascript kļūdām brīziem izlec, bet tas laikam manu content-skeneru dēļ)

  Vadoties pēc ieteikumiem, spaidīju “thumbs down” labu laiku, tagad jau tiešām sakarīga stacija sanākusi… turpinām audzināt ;-)

 6. kad rakstīšu par last.fm (drīz) pievienošu info, kā abus servisus skaisti apvienot un darbināt paralēli. Turklāt last.fm ir iespēja iegūt īpašumā arī zip versiju. Vai arī tā tev nedarbojas? Tajā gadījumā vajag tikai to “atspiest” un darbināt bez instalācijas.

 7. Jā zinu, kā tu jūties, manā iepriekšējā darbā bija tieši tas pats, tipa neko kas nav pirkts nevar lietot, arī bezmaksas softs, kas tiek izmantots darbā kļūst par komerciālu produktu tipa. :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *