Klīstot pa tīmekli tika atrasta brīvi pārskatāma datubāze ar noziegumiem Čikāgā. Dažādu veidu noziegumi: slepkavības, laupīšanas un ģimenes kašķi. Šeit var redzēt pēdējos 100 noziegumus. Tur ir arī vienkārās sievas un vīra iekaustīšanas un viss kas. Var skatīties uz kuras ielas, kas kad noticis. Nu, vārdu sakot, kad gribi zināt, kur dzīvot vai kur nē, tad pirms tam paskaties cik noziegumi dienā tur notiek. Viss balstās uz Django framework, kuru testēja Mārtiņš (destroy_all). Karte tiek turēta uz Google maps.

It kā tas viss nebūtu nekas pārsteidzošs. Bet. Redz, ko vēl es atradu. Tur ir eleganta iespēja, kas saucas blotter un kas ļauj redzēt arī sīkākus aprakstus par noziegumiem. Tagad gan sākās interesantumi un brīnumi.

  • 2. jūlijā viens bomzis gāja gulēt garažā, divi citi traucēja, šis gāja skaidroties – dabūja pa koko. Vainīgo neatrada. Tajā pašā dienā 16 gadīgs pušelis piedraudējis 32 gadīgam militāristam ar pusautomātisku ieroci un tiešā tekstā draudējis: “I’m going to shoot you.” Ierodoties policijai viņš ir mucis, bet nav aizbēdzis un saņemts ciet uz nopratināšanu.

Bet, manuprāt, “vislabākais” pasākums (tur šo ir daudz var lasīt kamēr paliek štruntīgi ap dūšu) ir šis:

  • 23 gadīgs upuris braucis ar mašīnu gar parku, kamēr divi bandas locekļi šim iesvieduši logā ķieģeli. Šis kāpis ārā, lai skaidrotos ar “Laflin Lovers street gang” locekļiem, viņam palīgos gājis kāds riteņbraucējs. “Nabaga izbiedētais” 13 gadīgais bandas loceklis žigli ieskrēja sānielā un izskrēja no tās, jau ar pielādētu ieroci rokās. Viņš izšāva divas reizes uz automobiļa vadītāju, trāpot gurnā un vienu reizi uz riteņbraucēju, trāpot kājā. 13 gadīgais aizmucis, bet pēc laika noķerts un atzinies nodarītajā.

Citas interesantas frāzes un izteicieni no ziņojumiem:

“This is no joke, I’ll shoot your toe.” “What the f—- you doing?” “Do you value your life?” “pussy motherf—-er” “We want your money.” “Give me your sh—, I want the truck.”

Tad tur bija pat viens joks (?) par policistiem. Kāds pasūtījis dubulto virtuli ar šokolādi, kamēr oficiants gājis pēc tā, noziedznieks pagrābis naudu no kases aparāta un aizbēdzis. Ziņas noslēgumā ir jautājums: “vai policisti ir paņēmuši ar “lietisko pierādījumu” – virtuli?” :)

Tādas lūk lietiņas notiek Čikāgā.