Brīvs tulkojums un papildinājumi no Ubuntu distribūcijas pārskata… Ar šo un turpmākiem rakstiem es centīšos iepazīstināt zagto/dārgo programmu lietotājus/pircējus par zagšanas nelietderīgumu.

Tātad, galvenā ideja ir izplatīt vienu CD kurā būtu viss lietotājam ikdienas darbam nepieciešamais un kurš darbotos uz jebkura vidusmēra datora. Tiek uzsvērtas trīs lietas:

  1. Ubuntu ir pilnīgi bezmaksas un tāds tas arī paliks. Kā pierādījums ir gan tas, ka iespējams Ubuntu lejuplādēt bezmaksas internetā, gan arī pasūtīt bezmakas CD uz mājām no šejienes: shipit
  2. Brīva licenzēšana. Tas nozīmē, ka ir atļauts brīvi modificēt, un pielāgot sistēmu un iekļautās programmas personiskai vajadzībai, kā arī pavairot un izplatīt tās jebkuram interesentam.
  3. Vienkāršība lietošanā. Ubuntu ir veidots, kā viens no vienkāršākajiem linux veidiem (distribūcijām), kuru var uzinstalēt un lietot ļoti īsā laika sprīdī. Šeit var nedaudz nepiekrist, jo ne visiem ir zināšanas par atšķirīgajām failu sistēmām, linux nespēju nolasīt ntfs. Kā arī jāatceras par savādo failu kārtošanas kārtību, kas ir ļoti nepierasta salīdzinot ar ierasto windows sakārtojumu. Un, protams, uz īsu brīdi ir nepierasta problēma ar mp3 neatbalstīšanu. (Kas principā ir ātri novēršama problēma)

Vēl jāatzīmē, ka Ubuntu pamata instalācijā jau ir vairāk programmas nekā jebkurā citā distribūcijā, standartā jau iekļauti gan mūzikas un video atskaņotāji, gan arī MS Office analogs OpenOffice, kurā iekļautās programmas spēs pilnībā aizvietot vienkārša lietotāja prasības pret ikdienas darba programmām. Noteikti jāpiebilst, ka Ubuntu lietotājiem ir atvieglota programmu instalēšana un meklēšana, jo nav vajadzības, klīst pa internetu caur pārlūku, bet programmu saraksts ir pieejams jau OS iekšienē un nepieciešams tikai izvēlēties, kuru programmu vai moduli lejuplādēt. Turpinājums sekos…