Pašreizējais statuss ir AmaroK iztulkoti 50% no 1232 teksta gabaliem, vēl palikuši  622. Baigā ņemšanās brīžiem, bet nu vismaz kāds prieks par padarīto arī ir. Labākais linux mūzikas atskaņotājs lēnām top latviešiem draudzīgāks. Starp citu, kāpēc labākais? Tāpēc, ka jau viņu sauklis: “rediscover your music,” saka, ka mūzikas baudīšana ar šo būs īpaša.  Kādi labumi tur ir?

  • integrēts un automatizēts mūzikas vāciņu ievākšanas process, kas pat atsevišķam mp3, pareizi satagotam atradīs un parādīs pareizo vāciņu no amazon
  • iebūvētā informācijas sadaļa kuru saņemam no wikipēdijas, kas, manuprāt, ir un kļūst par pilnīgāko informācijas krātuvi arī mūzikas jomā. Izpildītāja biogrāfija, diskogrāfija un daudzas citas detaļas par viņa muzikālo dzīvi varam apskatīt tur pat mūzikas atskaņotājā.
  • automātiskie dziesmu teksti, no dažādiem serveriem (ar iespēju konfigurēt)
  • ir arī integrēts iPod un iRiver atbalsts
  • iebūvēts last.fm atbalsts (starp citu redz kur last.fm var klausīties bez instalācijas līdzīgi kā pandoru, kā vienkārši web flash atskaņotāju)
  • vēl viena interesanta lieta, pēc, kuras vienmēr bijusi nepieciešamība ir Experimental support for Advanced Tag Features (ATF), šī jaunā fīča dod iespēju pārvietot mūzikas failu kur tik vien gribi, bet par to joprojām tiek saglabāta statistikas informācija. To nodrošina unikāls ID.

Nu ko jāturpina darbs ar tulkošanu. Ja kāds grib iesaistīties, tad laipni lūgti uz reģistrāciju http://launchpad.net/ ja spēsi atrast kur tulkot, tad arī vari patulkot. Ja ne tad gan labāk nē, jo ja nav īstas pārliecības, tad labāk nemaz nesākt.