Jūs, kā jau visi citi vēlaties apgūt fotografēšanu… tas patiešām nav nekas jauns. Ir sācies jau kādu laiciņu milzīgs fotografēšanas bums. Tas viss pateicoties digitālajai fotogrāfijai un interneta kopienām. Digitālā fotogrāfija (un telefonogrāfija, NOKIAgrāfija) ļauj iegūt ātras un vienkāršas fotogrāfijas un pēc brīža tās arī rediģēt un apstrādāt ar efektiem līdz nepazīšanai. Bet… no tā nav nekādas jēgas, ja nav neviena ar ko dalīties, te nu talkā nāk draugi.lv (atkarībnieki.lv), kur visi metās komentēt tavu spilgti lillā miglaino bildi, (jo neprotam noregulēt asumu). Visi sauc: “CmUx biLŽuKs!!!” “VīĪ” “Cmuki,” bet tā nav auditorija, kuru ņemt vērā, jo vidusmēra draugotājs pat nejūt, ka bilde ekrānā ir maza un miglaina – tas nevienu nesatrauc. Ko darīt? Kā iegūt kvalitatīvus komentārus un ieteikumus?? Kā attīstīties, progresēt? Kur redzēt labu un kvalitatīvu fotogrāfiju piemērus?

Ir divas labas iespējas tepat Latvijas interneta plašumos. Fotoblog.lv un Erfoto.lv ir galvenie vērā ņemamie fotogrāfiju ievietošanas un vērtēšanas portāli. Erfoto biju reģistrējies jau sen, auditorija tur ir diezgan veca/sena un stagnējoša ar izņēmumiem, bet katrā ziņā nav spējīga pieņemt un kvalitatīvi komentēt. Erfoto bija pāris cilvēki, kas tiešām deva vērtīgus komentārus un saites ar materiāliem par fotogrāfiju un tās zelta likumiem. Erfoto var labi kalpot fotogrāfijas teorijas meklējumos. Daļa lietotāju publikas ir gan vienā gan otrā portālā, tomēr labāks publicēšanas ziņā man šķiet fotoblog.lv. Kāpēc?

Kā jau minēju fotoblogā ir jaunāka publika un labākas cerības, ka ielikto bildi kāds pamanīs un novērtēs – labi, vai slikti tas ir cits jautājums. Turklāt fotoblog dod iespēju veidot savu fotodienasgrāmatu un fotoreportāžas, kas var būt veltītas paša izvēlētai tēmai. Labā lieta ir tā, ka tur viss ir mūsu pašu mēlē un daudz cilvēku kuriem ir iespēja aizsūtīt privāto ziņu, tā, ka pēc iepazīšanās ar noteikumiem problēmām nevajadzētu rasties. Vēlu veiksmi publicējot bildes!