Miks Latvis

Mūzikas video klipi

Mēs vienmēr priecājamies redzēt savu iemīļoto dziesmu klipus, tos skatoties mēs nodomājam vai nu: “cik labi ši mūziķis pieturas pie sava stila,” “mani tracina šis vienveidīgais klips, būtu izdomājuši ko labāku” vai vāl kaut kā savādāk. Bet patiesība ir pavisam apslēpta, mēs taču zinām, ka klipus rada radošā grupa, kurā mūziķi ir labākajā gadījumā tikai daļa no balstiesīgajiem, visu šo operu lielā mērā diriģē klipa režisors.

Nu lūk te nāk galvenā atklāsme… viņi paliek ēnā. Nav jau nemaz tik svarīgi zināt, ka Bjorkas klipa “It’s oh so quiet” režisori ir Spike Jonze un Roman Coppola, bet ja mēs turklāt zinam, ka viņi ir strādājuši arī ar R.E.M., Weezer, Daft Punk, Chemical Brothers, Fatboy Slim tad jau paliek interesantāk, bet pats jaukākais šajā radošajā kompānijā ir tas, ka viņi veidojuši arī ģeniāli klasisko Beastie Boys klipu Sabotage. Vai tas nav sasodīti pārsteidzoši? :O Vēl viens pārsteidzoš džeks ir Michel Gondry, kurš arī veidojis klipus Bjorkai (Bachelorette), Massive attack, Rolling stones, Daft Punk, Chemical Brothers, Beck kā arī Radiohead (visai jauka un “saderīga” plejāde?).

Tas par ko es tā priecājos ir tas, ka šie mūziķi nebūt nav uz vieniem un tiem pašiem mūzikas plauktiņiem (labi, daļa varbūt tomēr ir:)… Un tā tik mēs turpinam vandīties pa šo jauko lapu, seko atklājumi, kas var šķist jocīgi un savādi, vai gluži otrādi paredzami, ņemot vērā klipu līdzīgumu… Lapā var arī lasīt, režisoru atbildes uz dažādiem jautājumiem (to sauc par intervijām) un vēl šādu tādu informāciju kā arī visbeidzot te var redzēt pašus klipus.


Veiksmi meklējot savu mīļāko video, jo to šeit var arī neatrast, bet ja pareizi saprotu ar laiku video klāsts tikai augs. Pati lapa www.submarinechannel.com ir paredzēta jaunu apvāršņu rašanā arī citās nozarēs.