Miks Latvis

Ieskats: Kas ir flickr?

www.flickr.com ir viens no populārākajiem, ja ne pats populārākais bilžu serviss pasaulē, kurā ir spēcīgi attīstīta biedrošanās, līdzīga kā atkarībniekoselvee, bet ar atkarību uz fotografēšanu. Šajā servisā ir jāreģistrējas un tas ir bezmaksas.

Kā tur viss notiek? Reģistrējamies, pievienojam kopumā līdz 20 100 MB bildes mēnesī, un ļaujam visiem tās apskatīt un komentēt. (Par maksu var iegūt pro kontu, kas ļauj pievienot 2 GB bilžu mēnesī). Ir vērtēšanas grupas, kurās ieliekot bildi, to novērtēs (piemēram) pieci cilvēki un dos savu vērtējumu un ieteikumus, ja bildes būs interesantas varat tikt pie fotodraugiem un fotopaziņam, kas regulāri dos komentārus un ieteikumus, ļaujot attīstīt iemaņas fotografēšanā.

Ir iespēja bildes licenzēt, tas nozīmē, ka pie bildes parādīsies informācija, kādiem nolūkiem šī bilde ir atļauta. Pati bilde netiks sabojāta, bet tur lapā būs norāde,  Creative commons licenze. Ir dažādi veidi, kā “pasargāt” bildi: to var ļaut izmantot pilnīgi brīvi; to var ļaut izmanoto tikai ar atsauci; to var arī vispār neļaut neko darīt, un dažādas citādas modifikācijas. Bla bla bla bla bla bla… Vārdu sakot nav tur ko daudz stāstīt vajag ņemt un rakt… Ir tur daudz latviešu un latviešu grupas arī ir… starp citu var veidot piemēram Varakļānu grupu līdzīgi kā atkarībniekoselvee ir dažādi domubiedri…

Vēlu veiksmi un lietojiet veseli!

2 Responses

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *