e-grāmata "Iepirkšanās eBay.com"Pirkt ar paypal.com 4$

Palīdzība ebay jautājumos ebay forumā – ebayforums.lv

Centos pārtulkot un izlikt uz āru ebay visu galveno procesu, kas ir jāiziet līdz pirkuma beigām, pagaidām gan bez iedziļināšanās paypal reģistrācijā, kurai itkā vajadzētu būt salīdzinoši vienkāršai. Ebay tātad ir vairākas galvenās lapas www.ebay.com, www.ebay.co.uk, www.ebay.de attiecīgi ASV, Lielbritānijā un Vācijā, atšķiras lapas ar nelielām niansēm, valodas lietojumu un piedāvāto preču klāstu. Es izmantoju ASV lapu, bet citi iespējams par ērtāku uzskatīs Vācijas lapu. Katrā ziņā reģistrējoties vienā lapā jūs iegūstat iespēju darboties tajās visās. Ļoti vēlams papildināt un labot šo pamācību, ja rodas kādas idejas un domas, kuras šeit nav pieminētas, lūdzu visiem iesniegt komentārus un kritiku ja tāda ir, tas palīdzēs visiem nezinīšiem doties uz saules pilsētu un droši iepirkties tālājās interneta ārēs.


Tātad, lai reģistrētos protams jāspiež Register poga.

1. solis – Reģistrācija


Būs jāievada kontaktu informācija un derīga, eksistējoša epasta adrese. Ievadītie dati ir konfidenciāla informācija un netiks izpausta. Ir prātīgi ievadīt vārdu un uzvārdu, kas ir uz jūsu norēķinu kartes, lai vēlāk nebūtu problēmu ar tās apstiprināšanu. Jums prasīs izvēlēties un ievadīt arī lietotāja ID (lietotājvārdu) User ID un protams arī paroli. Lietotājvārds turpmāk parādīsies visos ebay pirkumos un darījumos.
Ja reģistrēsieties ar pēc ebay domām anonīmu epasta adresi, piemēram, no Hotmail vai Yahoo, jums turpat būs jāapstiprina jūsu identitāte lietojot kredīt karti vai debetkarti. Naudiņu par to nost neņems. Ja nav iespējas apliecināt personību ar, ebay atbilstošu kredītkarti (visa electron var nederēt), ta ir iespēja pasūtīt uz mājas adresi autorizācijas kodu, kas pēc tam būs jāievada mājaslapā.

2. solis – Līgums
Jums būs jāpiekrīt User Agreement un Privacy Policy. Pirmais nosaka līgumu ar ebay otrais paskaidro, kā tiks pasargāts jūsu privātums. Jums būs jāapliecina, ka jēs esat vismaz 18 gadus vecs.

3. solis – Epasta apstiprināšana
Lai pabeigtu reģistrāciju uz jūsu norādīto epastu atsūtīs vēstuli, kura apstiprinās, ka esat reģistrējies, vajadzēs sekot nosūtītajai saitei un jūs jau būsiet gatavi lietot ebay.

4. solis – Pirkuma meklēšana
Domāju šo varēsiet paši atkost un paspēlēties ar ebay meklētāja iespējām. Ejot lapā ar savu paroli varat izvēlēties meklēt pēc kategorijām, vai meklēt kā jau ierasts citos meklētājos pēc atslēgas vārda. Pie atrastajām precēm parādīsies divas cenas. Pirkuma un piegādes cena. Sekojiet līdzi arī piegādes cenām, tā var sastādīt pat līdz 90% no paša pirkuma cenas (un pat vairāk!). Pārliecinieties, ka piegādes cena attiecas uz Latviju, nevis uz ASV, Angliju vai Vāciju, to vienmēr var nomainīt uzspiežot uz augšējās kollonas, kur norādīts piegādes valsts kods.

5. solis – Pirkuma pārbaude
Kad atrodat sev interesējošu priekšmetu uzmanīgi izlasiet tā aprakstu!!!! Lai būtu pārliecināts, ka iegūsiet tieši to, ko vēlaties Mēdz būt, ka bilde nesakrīt ar tirgojamo priekšmetu. Tad tekstā vienmēr ir norādīts, ka patiesajam pirkumam, piemēram, ir ekrāna defekts vai kas cits, bet tas vienmēr ir norādīts, tāpēc esiet uzmanīgi. Tātad galvenās lietas uz kurām jāvērš uzmanība: (skatīt attēlā zemāk)

A. Starting bid & current bid; (Sākuma cena un pašreizējā nosolītā cena.) Sekojiet līdzi, cik esat gatavi izdot par pirkumu.

B. Buy It Now price (“Pērc uzreiz!” cena) par šo cenu varat uzreiz iegādāties pirkumu bez iesaistīšanās vairāksolīšanā.

C. The Item Description: (Apraksts) Aprakstīts pirkuma stāvoklis (jauns/lietots/bojāts). Apskatiet šo aili uzmanīgi, lai būtu droši kādu preci saņemsiet.

D. Item location & Postage costs; (Pirkuma atrašanās vieta un pasta izdevumi) Noskaidrojiet kur atrodas pirkums un uzziniet, cik būs jāmaksā par starptautisko piegādi. Ja ir noskatīts kaut kas ļoti vēlams par ļoti vēlamu cenu, taču norādīts, ka piegādā (piemēram) tikai uz ASV, ir vērts contact the seller, lai noskaidrotu, vai patiešām pārdevējs nebūtu gatavs preci atsūtīt uz Latviju. Bieži tas ir iespējams, par lielāku samaksu, protams, bet ir. Tāpēc nevajadzētu būt slinkiem, bet painteresēties. Piegādes laiks tepat Eiropā būs līdz 7 dienām, starptautiskajiem sūtījumiem līdz 14 dienām pēc pirkuma apmaksas. Ja ir liels pirkums tad bieži der pajautāt pārdevējam, vai var sūtījumu nomarķēt par “Gift” vai ar pazeminātu “Invoice amount”… lai mazāk PVN ir jāmaksā.. (ja Gift, tad nav jāmaksā nodokļi), ja preces cena zem 50Ls, tad vispār nodokļos nekas nav jāmaksā… Vēl ir iespēja izvelēties pastu ar ko tiek sūtīts – parastais vai express (DHL utt). Piegādes cena no tā ļoti atšķiras. Ir arī gadījumi, kad pārdevējs piedāvā tikai express pastu, bet e-pastā izdodas vienoties par parasto sūtījumu.

 

E. The Sellers Payment Options: (Maksājuma veidi un iespējas) pārbaudiet vai būs iespējams samaksāt jums ērtā veidā. Lielākā daļa pārdevēju dod priekšroku PayPal. Paypal.com ir ebay īpašums tāpēc ar paypal un ebay sadarbību nevajadzētu rasties nekādām problēmām. Caur PayPal var samaksāt izmantojot jūsu debetkarti, kredītkarti vai ar pārskaitījumu no bankas konta jūsu finansiālais stāvoklis un kartes informācija netiek izpausta Pārdevējam.

F. The Sellers Feedback Rating: (Pārdevēja atsauksmju reitings) Šis skaitlis seko iekavās pēc viņa nosaukuma jeb lietotāja ID (User ID). Varat redzēt procentos, cik no atsauksmēm ir pozitīvas. Uzspiežot un lietotājvārda var redzēt arī pašas atsauksmes, tādejādi pārliecinoties par to, kas tieši ir labs, slikts šim tirgotājam.

G. Contact the Seller: (Kontaktējaties ar pārdevēju) Ja jums vēl ir kādi jautājumi tad PIRMS sākat solīt uz pirkumu nosūtiet epastu pārdevējam, viņa pienākums ir atbildēt. Jūs varēsiet sūdzēties ebay, ja viņš neatbildēs. Atcerieties brīdī, kad esat uzlicis savu maksimālo likmi, jūsu pienākums ir uzvaras gadījumā iegādāties šo pirkumu, jūs vēlāk nevarat no tā atteikties, jūs tam piekritāt sākotnējā līgumā.

6. solis – Vairāksolīšana
Kad esat iepazinies ar preces aprakstu un jums liekas, ka šī prece ir jāpērk, varat ķerties klāt pie vairāksolīšanas vai arī preci nopirkt uzreiz, ja ir dota iespēja Buy it Now.

Uzlieciet likmi:

Izvēlieties maksimālo (vai nedaudz mazāk, lai varētu vēl pārdomāt) naudas summu, kuru vēlaties izdot. Tālāk ebay jūsu vietā nosolīs tieši tik, lai jūs uzvarētu jūsu maksimuma ietvaros. Tas nozīmē, jums nav jāsola pašam par dolāru vairāk ik pēc minūtes, bet jāievada gala summa. (Lai gan jūs varat rīkoties arī tā).
Pārliecinieties, ka ievadītā summa jūs apmierina, uzmanieties no pārrakstīšanās kļūdām! Ir iespējami vairāki veidi, kā sekot līdzi izsoles gaitai:


A. Caur izvēli ebay lapā – My eBay:
My eBay ir personalizētā ebay sadaļa, kur jūs varat pārraudzīt visas savas aktivitātes lapā un sekot līdzi preču cenām. Ja jūs esat zaudējis izsolē, bet vēl tā nav beigusies, jūs varat paaugstināt savu likmi, lai iegūtu preci savā īpašumā nospiežot pogu Bid Now.


B. Ar epasta paziņojumiem.
Ja jūs izsolē pārsolīs tad uz epastu atnāks paziņojums, ja vēlēsieties likt jaunu likmi, tad tas būs iespējams spiežot pogu Bid Again.


Buy It Now (Nopirkt uzreiz):
Ja redzat Buy It Now pie preces, tad iespējams preci iegādāties uzreiz, bez vairāksolīšanas par norādīto summu. Pārdevējs ir izvēlējies cenu, par kuru viņš preci atdod bez vairāksolīšanas. Atcerieties, ka, pasta izdevumi un iepakošanas izdevumi (ja tādi ir norādīti) nav iekļauti nopērcuzreiz cenā (Buy It Now).
Kad esat izvēlējis nopirkt preci uzreiz, jūs varat arī samaksāt tajā pašā brīdī. Maksāt uzreiz var būt pārdevēja nosacījums šādā gadījumā (pay instantly). Tādā gadījumā nospiediet pogu “Continue to PayPal,” lai sāktu maksāšanas procesu.

eBay Checkout ir vienkāršākais veids, kā samaksāt par pirkumu, ja piedalījāties parastajā izsolē.

eBay Checkout:
Izrēķina gala summu (saskaita pasta, apdrošināsanas un jebkurus citus izdevumus, kādi varētu rasties), kura jāmaksā un aizsūta maksājumu pārdevējam.
Jāuzmanās ar apdrošināšanas izmaksām. Piemēram, ir pārdevēji, kas par apdrošināšanu ņem ļoti simbolisku samaksu, turklāt tu kā pircējs vari izvēlēties vai to vispār gribi vai nē. Taču ir arī pārdevēji, kuriem pirkuma apdrošināšana ir obligāta (un dažkārt ir ļoti dārga). Tāpēc paturam vēlreiz prātā, ka ir vērts uzmanīgi lasīt preces aprakstu.

Ja pārdevējs ir norādījis maksājuma detaļas Payment details un pieņem maksājumus caur PayPal tad vienkārši spiediet mogu maksāt tagad ‘Pay Now’ un pabeidziet maksājuma procesu:

Ja jūs māc šaubas par maksājuma apmēriem un pareizību, lūduz kontaktējaties ar pārdevēju epasta adrese tiks norādīta gan pienākošajā paziņojumā, gan arī būs pieejama maksājumu lapā.

Maksājiet uzreiz ar PayPal:
PayPal ir bezmakas ja esat pircējs un jūsu kredītkartes informācija netiks izpausta uz āru. Kā arī nauda gandrīz acumirklī nonāk pie pārdevēja, tas nozīmē, ka arī preci varēsiet saņemt ātrāk.

Liela daļa pārdevēju piedāvās maksāt ar čeku, tas aizņems 10 dienas un kurš gan mūsdienās maksā ar čekiem un gaida 10 dienas??

Pirkuma beigu detaļas:
Kad beidzot ir atnācis kārotais pirkums, pārbaudiet vai komplektācija un apraksts sakrīt ar to ko redzējāt pasūtījuma lapā. Pārbaudiet vai preces stāvoklis atbilst norādītajam. Ja pirkums jūs apmierina atstājiet atsauksmi pārdevējam Seller Feedback un pieprasiet arī viņam atstāt atsauksmi par jums (ja tas jau nav izdarīts no viņa puses). Atsauksmes palīdzēs pārdevējiem jums uzticēties, kā arī ja gribēsiet kaut ko pārdot būs vieglāk citiem ticēt, ka esat labs tirgotājs.

Atsauksmes ielikšana:
Atstājiet pozitīvu atsauksmi pēc sekmīga pirkuma. Tas ir veids kā pateikties pārdevējam un atstāt informāciju citiem pircējiem. Atsauksmi var atsaukt pēc abpusējas vienošanās, taču parasti tā ir neizmaināma tāpēc, ja nepamatoti iedosiet negatīvu atsauksmi jums var rasties problēmas ar ebay administrāciju.

Ko darīt, ja uzlikāt kļūdainu likmi? Vai ir iespējams atcelt pirkumu?
Nav iespējams atsaukt likmi, ja izvēlējāties uzreiz maksājamo preci Buy It Now, vai arī, ja vairāksolīšana beigusies. Kamēr vēl ir solīšanas laiks varat atcelt savu likmi, taču pēc pirmkuma apstiprināšanas jums obligāti jāmaksā pārdevējam. Nav iespējas atcelt arī Best Offer piedāvājumus, (ja tāds ir).

Tas vai varat atcelt likmi ir atkarīgs no tā:

  • Kāpēc atceļat solījumu;
  • Kad nosolījāt un kad beigsies izsoles.

Jūs varat atsaukt solījumu vai Best Offer piedāvājumu šādos gadījumos:

  • Jums gadījās pārrakstīšanās kļūda un tika ievadīts kļūdains solījuma apmērs. Piemēram, nosolījāt $99.50 , bet vajadzēja $9.95. Ja tā gadās tad pēc atsaukšanas, jums jāievada pareizā likme. Ja neievadīsiet pareizo likmi pēc atsaukšanas, tad jūs pārkāpsiet ebay noteikumus un jums tiks liegta iespēja iepirkties ebay. Šeit ir atsaukšanas vadlīnijas retraction guidelines.
  • Ja pārdevējs ir izdarījis vērā ņemamas izmaiņas pirkuma aprakstā pēc tam, kad bijāt nosolījis.
  • Ja nevarat sakontaktēties ar pārdevēju. Tas nozīmē, ja mēģinājāt zvanīt pārdevējam, bet telefona numurs nedarbojas, vai arī sūtījāt epastu un atpakaļ atnāca ziņojums, ka ziņu nevar piegādāt.
Kad uzlikāt likmi
Kas ir atļauts
Kas nav atļauts
Vairāk kā 12 stundas pirms izsoles beigām
Varat atsaukt solījumu, ja līdz izsoles beigām ir vairāk kā 12 stundas, pazudīs arī zemākie solījumi, tāpēc jums obligāti jānosola pareizā likme, kļūdainās vietā. Nevarat atsaukt solījumu, ja palikušas mazāk kā 12 stundas, ja vien pārdevējs jums pats atļauj. Lūdzu kontaktējaties ar pārdevēju , lai pieprasītu iespēju atcelt solījumu. Pārdevēja ziņā būs izlemt, vai atcelt solījumu vai arī nē.
Mazāk kā 12 stundas pirms izsoles beigām
Stundas laikā pēc solījuma veikšanas varat atsaukt vienu augstāko likmi, pārējās paliek spēkā.

Šeit ir solījuma atsaukšanas forma Bid Retraction form.

Šeit ir best offer, atsaukšanas forma Best Offer Retraction form.

Paldies par ieteikumiem un papildinājumiem jāsaka Rukicc, viipsnai, nazei, DD, mxz.