Miks Latvis

Kā man gāja Ubuntu 6.10 uzliekot?

Pienācis 2006. gada 10. mēnesis un arī Ubuntu 6.10 beta ir klāt
Sāksim ar to, ka viss kā jau vienmēr ir vienkārši, lai no 6.06 LTS (Long term support) (Ilga termiņa atbalsts) tiktu uz 6.10 Edgy Eft izstrādes versiju ir jāveic viena vienīga darbība.
gksu "update-manager -c -d"

Tālāk, ja vien esi pieslēgts pie tīkla parādīsies paziņojums, ka ir pieejama jauna Ubuntu versija, tad spied uz pogas Upgrade un gaidi. Gaidīt nāksies ilgi, pat ar manu ātro internetu bija 15-20 minūtes kamēr tika dabūti vajadzīgie 1005 faili un vēl 45 minūtes kamēr tos uzstādija un sakonfigurēja. Jau apgreida laikā izmainījas ekrānatapete un vairākas ikonas. Pēcāk ir restarts. Un tad jau varam redzēt visus apgreida augļus pilnībā.

Ko mēs iegūstam līdz ar 6.10?

Skaistāku (?) sakārtotāku startēšanās sistēmu un jaunu Bootup Splash, kas izskatās šitā:

Kas vēl? Protams jaunajā Ubuntu ir šitie iekļauti:

GNOME 2.16
OpenOffice.org 2.0.4 RC 2
X.org 7.1

Tas nozīmē smukāki logi, savādāks fonts, un jaunāks OpenOffice. Programmas labāk integrējas kopējā stilā utt.

Jaunajā Ubuntu ir arī tāda interesanta programma kā F-Spot. Tā ļauj organizēt visus attēlus līdzīgi kā Google Picasa, kā arī tos rediģēt un taggot. Pēc tam ir plašas iespējas attēlus exportēt uz dažādiem web servisiem, manā gadījumā uz Flickr. Tiekšu tā, ļoti ērti, pārsteidzoši ērti. Vienkārši divi klikšķi un tava bilde jau ir iekš Flickr. Te ir manas divas bildes ar piezīmēm uz tām. Pirmā. Otrā.

Oriģinālā ekrāntapete ir diezgan pretīga, lai neteiktu vairāk, nesaprotu kāpēc viņi nav izdomājuši ko labāku… saprotu, ka jebkuram viņu pusē strādājošam māksliniekam jāvadās pēc vadlīnijām, bet, nu šis ir drausmīgi…

Cerēsim, ka līdz fināla versijai kaut kas uzlabosies un viņi nāks pie prāta. Iežurnalēšanās skats solās būt šāds:

Pagaidām nejaudāju vairs neko uzrakstīt esmu baigi aizņemts. Nopietni. Pats labākais visā šajā pasākumā ir tas, ka šai betai ikdienas nāk n atjauninājumi. Kas vēl? Ā! Kā noklusētais interneta pārlūks ir Ugunslapsas 2 otrā beta skaukta rī par Bon echo ar pāris interesantām fīčām. Katram tabam ir savs aizvēršanas krustiņš. Visi teksti, kas tiek rakstīti tiek laisti caur spellčekeru, diemžēl laikam tikai inglišā… un vēl un vēl un vēl… turpinājumi sekos. Bet ja turpināšu no darba atgriezties mājās pēc desmitiem vakarā tad nevarēšu pastastīt par ubuntu labumiem, jo pārāk maz laika ar to darboties. Uz redzi!

3 Responses

  1. NJa… sakarā ar maniem eksperimentiem ar XGL man nebija tik viegli… Pēc tam vēl pāris reizes pa vidu nobruka inets… tagad liekās augšā novilktās pakas… Rīt būs ziepes :D Bet nekas – galvenais jau konsole – tad visu var izdarīt :)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *