Canonical (65 cilvēku komanda Ubuntu izstrādātāji) ir izteikuši vēlmi radīt pārsvaru pār Red Hat atvērtās programmatūras tirgū. Mark Shuttleworth (Canonical īpašnieks un Ubuntu idejas autors) ir atzinis, ka

Ubuntu isn’t trying to be a platform for mass-market application software: it is trying to be the primary provider of both the operating system and all the application software that a typical user would want to run on his machine. Most Linux distributions are like this, (..)

Tātad Ubuntu vēlas būt nevis vienkārši platforma, (operētājsistēma), bet gan pamata izdevējs gan operētājsistēmai, gan visām programmām, kuras tipisks lietotājs varētu gribēt lietotsavā datorā. Tātad galvenā koncentrēšanās ir uz vidusmēra lietotāju, ar vidusmēra vēlmēm, turklāt visas viņa standarta vēlmes tiek iekļautas sākotnējā pakojumā iekš bezmaksas CD.

We believe that Ubuntu should be free to everyone–not just a trial version, but our very best version,” said Christopher Kenyon, Canonical’s business development manager.

Man patīk šī doma, bezmaksas tiek piedāvāta nevis izmēģinājuma versija, bet vienīgā, labākā versija. Christopher Kenyon, Canonical biznesa attīstības menedžeris apgalvo, ka viņu stratēģija izsūtīt bezmaksas CD ar Ubuntu, bezmaksas uz visu pasauli atmaksāsies 24 mēnešu laikā. Ja vēlies pasūtī bezmaksas CD ar Ubuntu sev un citiem nāc šeit. Nav nekādu kopēšanas un daudzuma ierobežojumu un ir ļauts šo disku dot visiem un instalēt cik uziet. Šī sistēma darbojas, arī es esmu pasūtījis sev diskus uz mājām un izdalījis un instalējis tos citiem. DistroWatch.com seko līdzi populārākajām un pieprasītākajām distribūcijām, kā redzam sarakstos Ubuntu (6.06 LTS) ir pirmajā vietā :)

Ko vēl es gribētu pateikt? Jaunumi pēdējā laikā nāk ikdienas un visi to tik vien grib kā milzīgus panākumus. Es paredzu, ka Ubuntu tiešām pārvērtīs pasauli. Zemāknorādītajos avotos minēts, ka notiek sarunas ar Ķīnu un citām Āzijas valstīm par Ubuntu izplatīšanu un popularizēšanu. Un Ķīnas tirgus ir liels tirgus. Es ļoti ceru, ka Ubuntu lieta ies plašumā, jo cilvēcīguma gars ir pilnīgi pazudis no tāda produkta kā Vista. Tur ir palicis tik vien kā mājlops. To be continued…

Baumas un ziņas salasītas no technocrat.net Cnet newsforge.com benjamin.smedbergs.us/blog china.seekingalpha.com