Pirmais iemesls esot ierobežotās vidusmēra datorlietotāja zināšanas. Standartsituācija pie telefona tehniskā atbalsta dienestā:

Me: Right click on “My Computer”
Caller: Right?
Me: The right mouse button
Caller: Oh, okay…Now there’s a menu.
Me: Select “Manage”
Caller: okay
Me: Double click on ‘Device Manager’
Caller: Left or right click?

Tiešām ir tāda populācijas daļa, kas gandrīz nekad vai pilnīgi nekad nav lietojuši labo taustiņu. Kaut kas līdzīgs ir arī ar letiņiem. Esmu drusku strādājis ar bremžlietotājiem, un viņiem arī ir problēmas ar klikšķiem, dubultklikšķiem un labātaustiņa klikšķiem. Jo vienmēr pēc labā taustiņa pieminēšanas viņi 5 pajautās, kuru tasutiņu tagad spiest. Viņiem nav skaidrs, ko nozīmē defaltais kreisais taustiņš un īpašais labais taustiņš, jo ikdienā viņi tāpat nejēdz labo izmantot. Otrs iemesls arī ir pavisam loģisks, programmatūras izstrādātājiem ir mazdrusciņ jāpapūlas, lai programmu izstrādātu tādu, lai viss būtu loģisks un nebūtu nepieciešamības pēc papildus taustiņa.

Secinājums: MAC lietotāji pārsvarā ir mākslinieki, dizaineri, mūziķi un citas radošas, bohēmiskas, humanitāras personības, kuriem tehniskā domāšana ir maigi sakot zema; tātad Apple dara visu, lai vienkāršotu viņu dzīvi… īzī šmīzī…

 Avots: gearlive.com