Miks Latvis

Gandrīz trešdaļa XP lietotāju līdz ar Vistas parādīšanos ķersies pie pingvīna

Linux centrs. Uz reiz gan jābrīdina, ka šie dati izskatās nejēdzīgi no ticamības viedokļa, jo iegūti datorjefiņu (PC geeks) vidū. Lai vai kā, tie liek nedaudz padomāt par Vistas stulbumu. Daudzi paliks pie XP, kas šķiet loģiski ņemot vērā, ka ne visi grib un var izgrūst naudu bezjēdzīgiem PC dzelžu uzlabojumiem, jo kā zināms vista būs rijīgs lops. Interesanti ir tas, ka joprojām daudziem šķērslis ir spēļu spēlēšanas kāre, tas nozīmē, ka kamēr linux nepiedāvās ērtu veidu, kā garantēt spēļu spēlēšanu uz linux OS, tikmēr popularitāti, būs grūti iekarot. Arī saprotami. Daļa gatavojas pārmesties uz Mac. Manas prognozes ir, ka vēl ilgi ļaudis turpinās lietot XP, un tikai tad, kad MS piedāvās SuperVistu pāries uz parasto vistu. Un tā visu laiku vienu soli iepakaļus :)  Pirmavots.

15 Responses

 1. Man ar neticās ka tagad gudrās blondīnes bakstīsies konsolē (nu moš ne tik traki, bet …)
  Bet otra versija ir tāda, ka nekas nespēs atturēt windows lietotāju pāriet uz Vistu. Tā parasti ir- no sākuma nepatīk pēc tam iemīl.

 2. Nepiekrītu! Vista ir tāda, kas var patikt seniem MS produktu lietotājiem – īzī, smuka, spīdīga utt.. Es tiešām šaubos vai te notiks kas kardināls. Cita lieta, ka beidzot Linux paliek lietojami arī tādiem, kas īsti konsolē bakstīties negrib. Tā, ka ja cilvēks sadomā pāriet uz Linux, tad tas drīzāk būs Linux nopelns nevis kāda Vistas vaina..

 3. nu camon es xp lietotājs ar 256 ram un 1.8 proci varu aizmirst par vistas eertu lietoshanu… negribu apgreidoties.. jo leetaak sanaak jauns kompis… negribu leenu resnu un milziigu vistu,… gribu linux… varbuut maldos…

 4. nu nav tik traki ar to vistu. visu ēd tas aero skin usjo. 0nkul, nokačā no MS lapas vista RC2 un ievērtē kas notiek, protam ja tu to vari izdarīt (respektīvi ir lieks hdd ;))

 5. Bļaustīšanās par to, ka dators par lēnu, man atgādina, pagātni, kad parādījās XP. Bija tieši tas pats, ā mērģļi uz 64MB operatīvās man operētājsistēma velkās, ej diriģēt ar savu xp, ieguldīt naudu 128MB operatīvas nemūžam netaisos, karoče sūds fui pē kaka, palieku pie 95, 98 vai Me…
  Un tajos laikos lēti skaitījās, ka 1MB maksāja 1 latu;)

 6. daudzi joprojām lieto Me, xp protams ienesa jaunumus ar savu super duper driveru atbalstāmību un plug un play, bet tas vairs nav nekāds jaunums arī iekš linux… es neesmu tik daudz interesējies par vistu, bet joprojām neredzu neko revolucionāru, ko tā piedāvātu izņemot atmiņas resursu rijīgumu un smagnējību…

 7. 0nkuli, pareizi jau tur minēja, ka smaga ir tieši Aero tēma, bez tās tīri ok var darboties arī ar 1.6 Ghz un 512Mb RAM, kas mūsdienās ir optimums dajebkurai operētājsistēmai. Un par to revolucionaritāti – MS patiešām daudz domā par collaboration uzlabošanu un ar jauno Office un Share Point tas arī itin labi padodas. Bet jebkurā gadījumā, neatbalstu lielu runāšanu par lietām, kuras neesmu apskatījis. Sanāk tukšas runas. Tu tā nedomā?

 8. Daudzi? Sory par aso toni, bet no kura pirksta izzīdi “lielo” ME lietotāju skaitu? 2k un 98 lietotāju ir krietni vairāk par ME. Protams, vecākiem datoriem likt vistu būtu neprāts, bet šobrīd pirkti datori vairāk vai mazāk atbilst šīm rījīgajām prasībām. Jā, es arī nesaprotu īsti kāda velna pēc ir vajadzīgi 3ghz un jaudīgāki datori mājas lietotājam, bet tas jau ir cits stāsts, tāpat kā mazais “alternatīvo” os lietotāju skaits. Man raudiens nāk, kad paskatos statisktu un redzu, ka linux lietotāji ir 0.15%, jāpiebilst gan, ka tā ir lapa kuru apmeklē zolīdi, pirktspējīgi cilvēki, bet tas norāda tikai uz to, ka ir jāpaiet ilgākam laikam, pat jāizaug mūsu paaudzei, lai windows zaudētu savas pozīcijas. Lai gan no otras puses tik ierūsējuši viņi nemaz nav, šādu vai tādu stāstu vai nostāstu dēļ diezgan paliela daļa lieto firefox… Bet nu jau galīgi aizmaldījos no tēmas.

 9. nu es vecām mašīnām virsū lieku linux, jo PII 233 ar 128MB RAM ar ubuntu 6.10 ir pat ļoti ok! gnomi gan nomainīju pret xfce (gnome rijīgs bet box’i biedē jūzerus). un mājās ar duron 700 ar 256MB RAM win2K3 pārī ar to pašu ubuntu pietiks vēl gadiem 3-4. tā ka vista paliek aiz borta jebkurā gadījumā.

 10. Piekriitu buu.
  Kad iznaaca XP arii visi bljaava, ka redz raminshs par maz, veel kaut kas nepatiik. Tagad atkal tas pats…
  Un 1 gb RAM muusdienaas ir nepiecieshamiiba, nevis luksuss (un maksaa arii vinji paaris desmitus latus).
  Shaadi spriedeleejot vispaar var teikt, nafig progressu? Nafig kaut kaadu dzelzhu, softu (un softs Vistai buus attiistiijies, liidz ar to arii dzelzhus jaunus vajag) attistiibu?
  Un jaa, ticamiiba tai aptaujai ir tuvu pie nulles…

 11. 1gb ram ir nepieciešamība? šaubos, pilnīgi un noteikti šaubos, ka man vajag filmas internetu un darbu ar dokumentiem un vienkāršu bilžu apstrādāšanu, pilnīgi pietiek ar 512 MB, es joprojām iztieku ar 256 MB (ir gan drusku par īsu)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *