Miks Latvis

Oda Tikai smēķētājiem

ja nu kāds no šeit lasošajiem smēķē gadījumā smēķē tad varu informēt, ka

tāpat kā tev ir tiesības smirdēt pēc cigaretēm un dūmiem sabiedriskajā transportā un maitāt man gaisu visur kur es uzturos tāpat man ir tiesības elpot. vai to ir tik grūti saprast? ka nesmēķētājam tā smaka un dūmi ir tik pretīgi, ka nav iespējams ievilkt elpu, ka nav iespējams nodrošināt elpošanu? un tas nav normāli. un es negribu pieradināties pie dūmiem tā, ka es tos pēc laika nemanītu. viss. smēķē kur gribi, bet nesmēķē tur, kur ir cilvēki, kas varētu iebilst. tātad beidz smēķēt pieturās un citās sabiedriskās vietās. smēķē smēķētavās un speciāli norādītās vietās. tāpēc jau ir radītas tualetes, tur dara tās lietas, kas jādara tur. un nevar pa labi un pa kreisi kluci likt. mežā tā var… varbūt un laukos ar. un tur var arī smēķēt nejēgā cik uziet.

fin

P.S.

Nevajag uztvert personiski, es tikai gribēju visiem darī zināmas manas domas par šo jautājumu. Man tiešām Rīgā brīžiem ir ļoti grūti normāli eksistēt, ja sabiedriskajā smird, pieturā smird un visur smird, it sevišķi ja drēbes savilkušās ar to smārdu, pretīgi. Un tie dūmi arī. Viena lieta ir tas, ka tie ir neveselīgi, cita ir t;a, ka man gluži vienkārši ir grūti elpot un ievilkt gaisu plaušās, ja tas ir piedūmots. Visu cieņu zolīdiem smēķētājiem, kas smēķē nevienu netraucējot. Pārējiem publisks fuj. Es ceru, ka nevienu neaizskāru. Beigšu te mācīt, kā jādzīvo. Dzīvosim saskaņā viens ar otru?

Peace

11 Responses

 1. Ir arī aromātiskā tabaka, kura man problēmas nesagādā (izņemot to, ka pārāk lielos daudzumos saldi nošķebina), bet tādu smēķe retais. Parasti pieturās smird pēc kaut kādām pretīgām lētajām cigaretēm.

 2. parrymason: Bet vai tā ir mazāk kaitīga? Manuprāt ir labāk, ka tie dūmi smird, vismaz cilvēks jūt, ka viņam velk pa plaušām. Ja izdomās cigaretes ar dūmiem bez smaržas, būs mēsli. Tas pats, kas ar parasto virtuves gāzi – gāze pati ir bez smaržas, tāpēc tai tiek speciāli kaut kas likts klāt, lai varētu saost, ja ir izplūdums.

  Ak jā, kopumā pilnīgi pievienojos raksta idejai. Tik vēl varētu piebilst, ka sievietēm stāvoklī būtu jāaizliedz smēķēt, tāpat, kā tiem, kas ar viņu dzīvo kopā. Jo tas jau būtībā ir tieši tas pats, kas pūst tabakas dūmus bērnam sejā.

 3. lūdzu turpmaak nepird vietaas kur uzturaas cilveeki, arii klusos pukskjus nelaid, cilveekiem nebuutu jaapierod pie tavaam gaazeem. turpmaak need belashus/vai ko citu sabiedriskaa vietaa, jo cilveekiem tas izraisa apetiiti kas ir pretiigi ja tu netiec eest… bla bla bla taa vareetu turpinaat muuzhiigi, neviens tev neliedz uztureeties smeekjeetaaju tuvumaa, smeekjeetaaji arii ir tikai cilveeki kam cigaretes ir vajadziigas tieshi taapat kaa tev vajadziigs eest katru riitu. jaa, es piekriitu ka sievieteem nevaidzeetu smeekjeet, beerniem maaciit ka tas slikti, bet ja cilveeks smeekjee visu muuzhu tad tas nau tik viegli atmetams.

 4. Atoms: Tu no kuras planētas esi? Cilvēks, kurš neēdīs, ātri vien nomirs. Cilvēks, kurš turēs iekšā katru pirdienu, var iedzīvoties visādās gremošanas problēmās. Cilvēks, kurš smēķē, būtībā nodarbojas ar krievu ruleti – diemžēl paraudams līdzi katru, kurš atrodas pietiekami tuvu. Ne jau pret smaku cīnās vai to, ka kādam nepatīk, bet gan pret to, ka slimības izraisa.
  Pēc tavas filozofijas sanāk, ka ja kāds ir slims ar, teiksim, mēri, tad nav ko viņu karantīnēt un turēt prom no veselajiem, jo, redz, “nav tik viegli atmetams”.

 5. Shadowbird un Onkuli.
  Nu nepārspīlējiet tak. Jūs maitājat veselību sēžot pie datora un rakstot šos komentus, un arīdzan citus paraujat līdz – es paraujos, redzot cik interesants ir Onkuļa raksts vai Shadowbird komentārs. Un bojāju sev acis. Viss ir relatīvi. Kāpēc nevērsties pret smagākām narkotikām un alkoholu, un bomžiem, un nāvessodiem??!111 ;)
  Vai jūs zināt kā, piemēram, ir Briselē – Eiropas savienības galvaspilsētā? Tur smēķēt atļauts pat McDonaldos.

 6. Krauklis: Lai sabojātu veselību, sēžot pie datora, tev ir jāizvēlas tur sēdēt, un jāveic darbības – jāiet pie kompja, jāklabina taustiņi – lai to panāktu. Neviens tevi nespiež to darīt. Smēķētājs, stāvēdams man blakus pieturā, spiež mani iet prom, vai arī bojāt veselību. Un tieši ko no manis teiktā tu uzskati par pārspīlējumu? Starp citu – pret narkotikām un alkoholu arī vēršas, un pat senāk, nekā pret cigaretēm, ko nozīmē “vērsties pret bomžiem” es īsti nesaprotu, tikpat labi jau varētu vērsties arī pret AIDS slimniekiem, un nāvessoda mūsu valstī nav, cik zinu.

  A McDonaldā smēķēt, loģiski, ka ir atļauts – ja jau cilvēki ir gatavi ēst to, ko tur tirgo, tad acīmredzot viņiem sava veselība ir pilnīgi vienaldzīga. ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *