Visi visi visi cimdi, kas bija NATO samita organizācijas biroja rīcībā un kas tika uzdāvināti ārzemju žurnālistiem no visas pasaules nu ir apskatāmi un brīvi lejupielādējami no NATO samita mājas lapas. Kopā tika sadāvināti gandrīz 4500 cimdu. Tas nozīmē, ka aplūkojot katru cimdu pāri 1 sekundi kopumā nāktos tos skatīties apmēram pusotru stundu, tas ir tikpat daudz kā vidusmēra pilnmetrāžas kinofilma. Varam tikai pabrīnīties par to milzīgo adītāju darbu, kas tika ieguldīts cimdu pagatavošanā. Cimdu fotogrāfijas varam lejupielādēt šeit. (~200 MB, *.rar)

Zemāk ir neliels (apmēram 10 minūšu) video (prezentācija) ar dažiem (~180) NATO samita viesiem paredzētajiem dāvanu cimdiem.

Fakti par cimdiem:

Cik adītāji iesaistīti cimdu tapšanā?
Cimdu adīšanā iesaistīti 268 adītāju, no kuriem 3 ir vīrieši.

Cik gramu dzijas tiek iztērētas vienam cimdu pārim?
Vienam cimdu pārim var būt nepieciešami līdz 90 gramiem dzijas. Lai uzadītu visus paredzētos dūraiņus, tiek iztērēti aptuveni 383 kg vilnas dzijas. Ir nepieciešams nocirpt 38 aitas, lai iegūtu visiem cimdiem nepieciešamo vilnas dzijas daudzumu.

Cik vidēji cimdu pārus uzada viens cilvēks?
Latvijas reģionos, kur ir mazāk adītāju, vienam meistaram sanāk noadīt līdz pat 30 cimdu pāriem. Savukārt, reģionos ar vairāk adītājiem, caur viena meistara rokām iziet 3 pāri dūraiņu.

Cik cimdu pāri tiek uzadīti vienā dienā?
Jo lielāka pieredze, jo ātrāk top dūrainītis. Lielākoties viens cimdu pāris tiek adīts divas dienas. Veiklākajām adītājam vienā dienā top viens cimdu pāris.

(Avots NATO samita organizēšanas birojs)

[googlevideo=http://video.google.com/googleplayer.swf?docId=6369974899982591081]