Google ikgadējās statistikas ir uztveramas tikai kā reklāmas un PR triki. Kāpēc? Jo googles zeitgeists atspoguļo tikai kaut kādas mistiskas Google prātu izdomātas tendences, kuras viņi paši vēlas īpaši uzsvērt. Viņi neapgalvo, ka parāda pašus pašus meklētākos vārdus, jo tur jau katram pokemonam skaidrs, ka meklētākie vārdi ir saistīti ar cilvēka visspēcīgāko dziņu – kopošanos. Es pat nezinu, kā vispār ir iespējams uzzināt precīzu sarakstu ar meklētākajiem vārdiem, ja notiek šādas te mahinācijas ar datiem.

Kā viņi paši saka:

To compile these year-end lists and graphs, we reviewed a variety of the most popular search terms that people typed into Google.

Bet skat, ko viņi ir sastādījuši:

Google.com – Top Searches in 2006
1. bebo
2. myspace
3. world cup
4. metacafe
5. radioblog
6. wikipedia
7. video
8. rebelde
9. mininova
10. wiki

Avots: http://www.google.com/intl/en/press/zeitgeist2006.html

Un nu skatāmies populārākos meklējamos terminus googles izstrādājumā trendā kopā ar tiem, kas mums liekas populārāki:
bebo sex myspace porn

Nemaz nerunājot par to, ka bebo nemeklē gandrīz neviens un tas ir ielikts pirmajā vietā, salīdzinot ar myspace, kas ir 100 populārāks, mēs redzam arī to, ka piepildās loģiskais minējums, par to, ka ar seksu saistītie termini ir daudz meklētāki.

Tālāk skatāmies vēl vienu aplamību. Viņu vārdiem termins “wiki” ir desmitajā vietā, bet metacafe ir ceturtajā vietā, bet ko rāda viņu pašu statistika? Pretējo – wiki ir vairāk meklēts nekā metacafe.

wiki myspace metacafe

Vai nu šī visa ir riebīga jocīgu atslēgas vārdu uzpirkšana, vai arī es kaut ko nesaprotu. Kāds var man paskaidrot kam vajadzīga šāda statistika, kas patiesībā neko neatspoguļo?