Miks Latvis

300tais ieraksts un mazliet statistikas

Šis ir mans trīssimtais ieraksts virtuāli publiskajā dienasgrāmatā. Droši vien vēl tuvāk gadumijai parādīsies dažādi apkopojoši statistikas dati, bet es izmantošu iespēju un apkopošos jau tagad man zīmīgajā 300tajā ierakstā.Šādu publisku domu izteikšanu var ļoti labi salīdzināt ar ķēpājumiem uz sienas. Arī ķēpātāji pauž domu un saņem pretī attiecīgus komentārus un citas ķēpas. Pieļauju, ka arī viņiem ir apkārtķēpas un visi sāk ķēpāt vienu un to pašu. Šis ir bijis ļoti veiksmīgs ķēpāšanas eksperiments un jau nākamgad domāju varēšu ķēpāt ar vēl lielāku sparu un smalkākām ķēpu otām.Pirmie desmit ieraksti, kas arhīvā parādās no 2005 gada ir importēti no blogspota un nav bijuši publiski pieejami.

Pirmie īstie ieraksti parādās 2006. gada 27. jūnijā tātad tieši pirms sešiem mēnešiem.

Kas ir noticis pusgada laikā?
Ir sarakstīti 300 ieraksti. Vidēji pusotrs ieraksts dienā.
Ir saņemti 1299 komentāri. Vidēji 7 komentāri dienā. (Ieskaitot arī manus)
Šī lapa ir skatīta 44353 reizes. Vidēji 245 reizes dienā.
Ir saņemti 960 spama komentāri. Vidēji 5 komentāri dienā.
RSS ir abonējuši ap 50 lasītāju, kas varbūt nav liels cipars, bet tomēr vērā ņemams.
0nkulis.wordpress.com ir piesaistīts mikslatvis.lv un jau ilgāku laiku nav jāsatraucas par atmiņas mocīšanu adreses sakarā.

TunT rāda, ka esmu daudz maz iekļuvis stabilā turienes blogu pieciniekā, ja neskaita visus tos blogus, kas ir dikti lieli un ļoti lasīti un nedalās ar savu statistiku. Tas nebija gluži mans mērķis, bet tas kalpo kā atskaites punkts, jau kādus 4 mēnešus, kopš statistika tiek ievākta.

Kā var šitik tālu nonākt?

Lai iegūtu savas necilās dienasgrāmatas lasītību es izmantoju digg.lv ziedu laikus, kad šis projekts bija vispopulārākais. (Tagad gan tur ir iestājusies zināma pasivitāte, lai gan ziņas turpina ienākt ar diezgan konstantu biežumu pa pāris ziņām dienā.) Es lasīju un joprojām lasu citu lielo lāču blogus un komentēju tajos. Ja skaisti un trāpīgi iekomentē kādā no lielajiem blogiem tad ir puslīdz skaidrs, ka tiksi pamanīts. Tas arī ir mans ceļš līdz šim brīdim.

Plašākas masas par šo interneta vietni uzzināja arī veina konkrēta raksta sakarā. Satulkoju un apkopoju savas un citu zināšanas par ebay vienā garumgarā ierakstā un šis joprojām ir pats populārākais mans teksta gabals, kurš tika pārpublicēts arī iekš tvnet tehnoloģiju ziņām.

Vizuālais noformējums

Ir mainījies un atmainījies no zemāk redzamā līdz pat šī brīža izskatam.

0nkulis

Secinājumi

Pa šo pusgadu esmu iemācījies nedaudz labāk izteikties un samērā regulāra šāda publiska rakstīšana, manuprāt, man ir nākusi tikai par labu. Es ļoti ceru, ka turpmāk varēšu rast vairāk laika rakstīšanai, kā arī, ka man būs iespēja papildināt savu dienasgrāmatu jaunajā gadā jaunā un labākā līmenī.

Novēlu Jums veiksmi un spēku izturēt vēl vienu gadu šajā pasaulē, kurā valda kapitālisms, brīvais tirgus, (pseido)demokrātija, sliktas ikvakara ziņas un sakropļotu ķermeņu attēli lielākajos dienas laikrakstos. (šodienas diena mani izveda).

Laimīg` jauno gad`!

9 Responses

  1. savā ziņā jā. ja kādam galvenais ir runāt ar sienu un rakstīt slepenā stūrītī un glabāt pierakstu skapī tad nē. Bet manā gadījumā man ir interese un vēlme turpināt paust savu viedokli pēc iespējas plašākām tautas masām

  2. Nu tava filozofija ir ok, man gan ir nedaudz citādāk. Man ir puslīdz vienaldzīgi, cik mani lasa, piezīmes vairāk veidoju sev un tiešām paziņām. Tas, ka to izlasīs vēl kādi 20-50 latvju emuāristu, mani absolūti nesaista. Tobiš nejūtu pienākumu cept augšā 1.5 rakstus dienā, lai tikai piesaistītu publiku. Savu servera vietu izmantoju profesionāliem mērķiem un privātu pasākumu fotogalerijām, tas, ka man tur ir blogs, ir tikai blakus produkts tam visam.

    Protams, nekādā ziņā nenoniecinu tavus centienus, kamēr tu nesāc rakstīt tādas lietas, kas mani garlaiko tā, ka tavam RSS nospiežu unsubscribe.

  3. 245 reizes skatīta, tie ir skatījumi nevis unikālie IP, tev ir vairāk man liekas, kā arī satura ziņā man tavs blogs ir kā paraugs. tavi raksti ir lasāmi arī pēc pusgada un to aktualitāte nemainās. (pēdējais ko pārlasīju papuasa dēļ bija raksts par somām) Tāka līdz mxz līmenim man vēl nedaudz jāaug.

  4. Piedod, 0nkul, bet tikko pasleepu tevi, jo tev ir mainiits skaitiitaaja kods un es nevaru pat meegjinaat noteikt, cik tev tie hosti ir reaali – par to ir punkts noteikumos – TOP lapas uz to tiek paarbaudiitas un netiek zheelotas ;)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *