Miks Latvis

Uzstādīt Ubuntu – vienkāršāk par vienkāršu

Tagad Ubuntu var pavisam vienkārši uzinstalēt no Windows vides. Aizmirstam par visiem iespējamajiem sarežģījumiem un klapatām, kas parasti rodas veicot partīciju konfigurēšanu. Dati, kas atrodas uz datora cietā diska netiks izdzēsti vai kā citādi kustināti.

Tagad Ubuntu tiek instalēts, kā jebkura parasta programma tikai ar vienu mazu atšķirību – tiek uzinstalēta vesela operētājsistēma. Visiem, kas vēlas izmēģināt Ubuntu un kuriem nav bijusi iespēja iegūt savā īpašumā bezmaksas instalācijas disku, vai arī nav pietiekamo prasmju pašam ierakstīt šādu disku tagad ir jauna iespēja tikt pie Ubuntu.

Programma ir izmēģinājuma stadijā, tāpēc ir iespējams, ka Ubuntu var arī nedarboties uz atsevišķiem datoriem, tādā gadījumā Ubuntu varēs tikpat vienkārši atinstalēt. Šis ir prototips programmai, kuras izstrāde vēl turpinās, ja esat pataloģisks bailulis nekas neliegs jums šo instalētāju nelietot.

Instalācijas fails atrodas šeit. Instalēšanas laikā ir nepieciešams interneta pieslēgums, jo instalācijas izmērs ir aptuveni 600 MB. Ja instalācija tiek pārtraukta, tad atkārtoti to darbinot instalēšana turpināsies un daļēji lejuplādētie faili nekur nepazudīs.

Plašāka informācija par šo instalācijas vedni šeit.

Veicamās darbības:

1. Lejuplādē un darbini instalētāju

2. Pārstartē datoru, kad jautās, kuru sistēmu startēt izvēlies “Ubuntu”

3. Iežurnalējies ar lietotājvārdu “ubuntu” un paroli “ubuntu” neskatoties uz to, kādu lietotājvārdu izvēlējies instalēšanas laikā.

Zemāk varat apskatīt pāris ekrānšāviņus: