Digg.lv apziņojis visus savus reģistrētos 936 lietotājus, lai noskaidrotu ietekmīgāko Latvijas blogu. Lai gan mums jau ir BH blogu tops un six.lv uz technorati.com balstītais rangs tiek veidots jauns blogu tops. Ideja veidot Ietekmīgāko blogu top piecinieku ir vairāku iemeslu dēļ, kas paskaidroti digg.lv sniegtajā paziņojumā. Manuprāt, ļoti pareizs ir digg.lv dotais pamatojums:

Neskatoties uz to, ka lielākā daļa Latvijas blogu izmanto dažādas statistikas sistēmas, kuras galvenokārt apkopo informāciju par konkrētā bloga popularitāti pēc tā apmeklētāju daudzuma, neviena no sistēmām nepiedāvā bloga satura kvalitatīvo analīzi un slēdzienu par tā ietekmi uz lasītājiem. Piemēram, lai arī kādam blogam ir liels apmeklētāju skaits, tā lasītāji nav lojāli, kur taipat laikā blogs ar mazāku lasītāju skaitu var noprezentēt jebkuru ideju un gūt lielu atsaucību.

Ietekmīgākie Latvijas blogi

Es gan joprojām līdz galam nesaprotu, ko nozīmē “ietekme” šajā kontekstā. Ietekmīgs parasti saka par kaut ko, kas diktē noteikumus, nosaka tendenci. Tātad ne gluži lasītākie blogi, bet tādi, kas ietekmē “blogosfēras dienaskārtību”.

Piemēram, Āre ir saorganizējis vienu un drīz arī otru bloggeru sanākšanu, bet es vienkārši neuzskatu viņa pierakstus par ietekmīgu blogu. (Visu cieņu)

Laacz skaitās baigi kruts un sens kā dinozaurs, bet man kā jaunpienācējam šajā pasākumā nešķiet, ka laacz būtu kā īpaši ietekmējis Latvijas blogus. Ja nu vienīgi kāds sācis raktīt publiskas piezīmes viņa iespaidā, bet es gan neesmu dzirdējis par tādiem gadījumiem.

Ietekmi Latvijas blogosfērā devušas arī tādas personības kā Kristaps Kaupe un Maksims Berjoza, jo abi ir devuši mums blogu platformas attiecīgi blogiem.lv un six.lv. Kāpēc es viņus neiekļauju sarakstā? Viens ir zvērināts nacionālists, otrs neraksta manā valodā. Tāpēc savā subjektīvajā sarakstā viņus arī negrasos iekļaut. Vienu man ir grūti lasīt jo cauri spīd ideoloģija, otru nelasu, jo katrs trešais raksts sastāv no pliku meiteņu bildēm. (Man patīk meitenes protams, bet…)

Drīzāk es uzskatu, ka ļoti lielu ietekmi ir devis Pēteris Caune ar savu manifestu par to, lai nenotiktu informācijas atgremošana no ārzemju portāliem un ķēdes raksti no viena bloga otrā blogā. Manuprāt, Pētera raksts ir bijis viens no spēcīgākajiem rakstiem, kas atstājis pamatīgu ietekmi uz rakstu kvalitāti visos blogos kopumā. Arī citi viņa raksti nav slikti, taču ar vienu trāpīgu rakstu nepietiek, lai iekļūtu manā topā. :)

Bet tālāk mans TOP pieci

Paskaidrošu pie katra bloga kāpēc tas ir tik īpašs. Varu pateikt tikai to, ka šie pieci blogi nav uzskatāmi par līdzīgiem, jo tie ir pietiekami īpaši un krietni atšķiras viens no otra, lai tos varētu salīdzināt pēc vienotiem kritērijiem. Domāju, ka lasītāju loks nedaudz atšķiras katram no šiem blogiem, bet tas nav uzskatāms par galveno rādītāju, jo ietekme uz lasītāju katra bloga gadījumā ir atšķirīga. Piebildīšu, ka visi šie pieci blogi ir augstas raudzes un nav jēgas prātot par to, kā nu kurā vietā tie ir ierindoti, jo visi ir gana labi, lai lasītu.

Krizdabz – jaunā zvaigzne – Kristaps Skutelis

Mani personīgi interesējoši tehnoloģiju jaunumi. Interesantas lietas no interneta plašumiem. Man patīk tehniskie raksti un priecātos ja tādu programmu un interneta servisu apskatu būtu vairāk. (Es saprotu, ka tas ir laikietilpīgs process un ka cilvēkiem mēdz būt arī citas nodarbes, ne tikai bloga rakstīšana) Ļoti izglītojoši raksti, kas ieinteresētu visus tehnoloģiski tendētus jauniešus.

Laacz.lv – dinozaurs – Kaspars Foigts

Iespējams labākais alus pasaulē lasītākais blogs Latvijā. Rakstot paša Lāča pēdējā laika stilā: ”’Pārsteigums? Nē, laikam.” Īsi ieraksti, sīkas un aizvien kodolīgākas piezīmes. Brīžiem gandrīz japāņu haiku stilā. Nesaku, ka tas ir slikti. Arī tā var. Kaspara viedoklis zināmās aprindās vienmēr ir augstā godā turēts un respektēts.

pointless.lv – filosofs – Toms Bauģis

Fiška. Fiška ir pavisam cita, kas citos blogos. Un šī fiška ir gana lasāma, lai dotu spēku sagaidīt nākamo rakstu, jo teksti nav īpaši bieži. Neko vairāk nevaru pateikt, jālasa pašiem un jādomā, vai ir vērts tērēt laiku, vai nav. Es uzskatu, ka ir.

Artūrs – bīdītājs un jaunumu ieviesējs – aktīvists – Artūrs Mednis

Ja neskaita pēdējo mēnesi un citus tādus neaktīvus periodus, tad ļoti ietekmīgs blogs. Ietekmējis gan ar savu garabērnu digg.lv, gan citām aktivitātēm, tajā skaitā rakstiem par blogiem, reklāmām tajos un citām tendencēm. Rakstījis rakstus, kuros devis padomus blogu rakstīšanā un reklamēšanā. Veidojis intervijas, podkāstus un videokāstus (attiecīgi audio un video stāstus)

mxz.lv – rakstnieks – Reinis Traidās

Agrāk rakstīja par visiem iespējamajiem gadžetiem un Apple ražojumiem, tagad par piedzīvojumiem Austrālijā kino skolā. Kāpēc es ieliku topā? Ideāls teksts, gari lasāmgabali, apraksti, pārdomas. Raksta retāk, kā citi, bet arī krietni garāk, kas šajā gadījumā ir pluss. Saistoši lasīt pat tad, ja tēma nav man īpaši tuva. Var tikai mācīties no tā, kādā veidā tiek pasniegtas tēmas. Īpaši negribu izcelt kādu konkrētu rakstu, jo visi ir ieturēti noteiktā Reiņa stilā ar nemainīgu kvalitātes līmeni. Atmiņā palicis raksts par somām un nesenāks raksts par došanos pie ārstiem, bet tas tik manā atmiņā. Uzdrīkstēšos tēlaini salīdzināt ar autopasaules Mercedes. :)

P.S.
Publiski atvainojos Arčijam par to, ka nosaucu viņu par darbarīku (ar kuru cērt malku).