Atceraties Transport Tycoon? Tā ir spēle no pagātnes, no 1994 gada. Ja nē, tad varu īsumā pateikt, ka tā ir labākajās tycoon tradīcijās ieturēta stratēģiskās simulācija spēle, kurai nav vajadzīgas nekādas mežonīgas grafiskās kartes un citi kankari. Tā ir spēle, kurā katrs var iejusties Rīgas Satiksmes lomā un veidot autobusu līnijas, kurās autobusi nekavē un konduktori ir laipni. Varam izveidot Latvijas dzelzceļus, īzīdžetus un lufthanzas. Mēs varam būvēt ceļus, ostas, lidostas un priecāties, kā vilcieni tekalē šurpu turpu pa dzelzceļiem.

Te ir ekrānšāviņi.

Tie, kas zināja, kas ir Transport Tycoon varēja iepriekšējo rindkopu nelasīt.

Dodamies uz šejieni un paņemam TTD instalēšanas failu (4 ar drusku MB). Tad pagrābjam Open TTD uzlabojumu (gandrīz 2 MB) un iegūstam lielisku laika kavēkli aukstiem ziemas vakariem. Lieliska atelpa no spēlēm, kas aizņem 100 reizes lielāku diska platību. Varam gremdēties atmiņās par aizgājušajiem laikiem un izbaudīt pāris uzlabojumus, ko šai spēlei sniedz OpenTTD.

Klāt nākuši neskaitāmi kļūdu labojumi, kā arī spēle ir pielāgota Mac, Debian un Ubuntu. (Ir arī izejas kods, tāpēc gudrinieki var paši kompilēt savai eksotiskajai platformai.)

Open TTD ir atvērtā koda projekts, kas ņem par pamatu oriģinālo spēli un salabo visas kļūdas un trūkumus, kā arī ļauj pašam daudz labāk kontrolēt spēli. Spēle ir iztulkota 24 valodās tajā skaitā lietuviešu valodā. Kā viņi to pamanās izdarīt?

Kartes tagad ir līdz pat 64 reizes lielākas. Tas ir nenormāli daudz; es nedaudz paspēlēju tīklā tādu. Tas nozīmē to, ka paiet labs laiks kamēr sākas patiesās cīņas jo ir daudz rūmes, kur katram izplesties ar saviem vilcieniem un traktoriem.

Vienspēlētāja režīmā ir uzlabotas datora radīto spēlētāju prāta spējas. Ir uzlabota maršrutu veidošana un transportlīdzekļi pārvietojas daudz prātīgāk.

Tīkla režīmā iespējams droši saspēlēties kopā līdz pat 8 spēlētājiem.

Ir iespēja būvēt kuģu kanālus un slūžu sistēmas. Tas ļauj kuģim izbraukt pa taisno cauri lielākiem zemes pleķiem (ja finanses atļauj izbūvēt kanālu).

Lielākas daudzdaļīgas vilcienu stacijas, krutākas par Rīgas dzelzceļa staciju, tādas, kas līdzinās, piemēram, Berlīnes centrālajai dzelceļa stacijai.

Ir transportu klonēšanas rīks. Tas ļauj izveidot vienu autobusu un aizsūtīt uz Varakļāniem un pēc tam noklonēt to un nākamais autobuss, jau zinās, kur doties.

Tilti var būt garāki un augstāki, kā arī klāt nākuši 2 jauni tiltu tipi.

Lidostas vairs neizskatās visas kā viena, bet ir klāt nākuši jauni lidostu tipi: starptautiskās un metropolitan tipa lidostas.

Koki aug vairāk par vienu uz viena lauciņa.

Ir iespēja piekukuļot pilsētas galvu, ja tā neļauj būvēt kādu jaunu būvi. (Arī līdzīgi kā Rīgā, varam nopostīt pilsētas centru un uzbūvēt bezgaumīgu dzelzceļa staciju)

Ir iespēja pārveidot dzelceļa līniju, lai tur varētu pārvietoties eļektričkas vai vēlāk maglevi.

P.S.
Ja ir vēl kāds entuziasts varam kādu reizi sarīkot tīkla spēli?