Bomži

“Ar viņiem neko nevar iesākt” “deģenerējušies dzērāji” un tamlīdzīgi pekstiņi jādzird no līdzcilvēkiem. Pavisam reāls plāns un ideja, kā to lietu risināt.

Vispirms izsludināt likumu, par to, ka bomžu dzīvesveids ir ārpuslikuma un sodāms ar piespiedu sabiedriskajiem darbiem. Tad atrast pietiekami lielu dzīvojamo ēku, kas ir Rīgas domes īpašumā un ir pakļaujama atjaunošanai. Tad piešķirt līdzekļus nepieciešamajiem būvmateriāliem.

Tādā ēkā bezpajumtnieki varētu paši strādāt un sakopt to un tās apkārtni. Kad tas būtu paveikts viņiem var izdalīt grābekļus vai sniega lāpstas un palaist ielās, lai darbojas. Bezmaksas virtuves mums jau ir, tāpat sarkanajā krustā ir arī drēbes, ja visu darītu centralizēti, tad uz ielām vairs nebūtu ubagojošo būtņu. Izdevumi būtu minimāli, jo sētniekiem jau tāpat ir jāmaksā. Tākā tas būtu piespiedu darbs sākumā municipālā policija var uzraudzīt vai bezpajumtnieki reāli strādā, lai atkal nenodzertos.

Viens vai vairāki šādi sociālie nami, spētu eksistēt no pašu iegūtajiem līdzekļiem, par darbošanos Rīgas domes norīkotajos darbos vai ar laiku bezpajumtniekiem iegūstot apmācību un arodu. Tik vien viņiem kas jānodrošina kā jums virs galvas.

Nedomāju, ka jāiegulda būtu milzīgi miljoni un jāceļ gaismas pilis, šis būtu ātrs un ērts veids, kā izbeigt cilvēku dzīvošanu necilvēcīgos apstākļos.

Kur bija problēma, šo lietu aizsākt jau sen? Var jau būt es maldos, bet šai problēmai sen jau vajadzēja būt atrisinātai, tad varam sākt runāt par kultūras un citām miljonu būvēm.

Bet pagaidām neko labāk nedarām. Gaidīsim, kad viņi paši nosals un izmirs dabiskās atlases ceļā?

Šomēnes Rīgā nosaluši 17 cilvēki

Rīgas patversmēs patlaban ir 569 vietas.

Es nesaprotu, kāpēc tā sistēma nestrādā.

Raksts inspirēts no aabeles