Miks Latvis

Par pozitīvismu

Iedrošinošas piezīmes izteikt mēs protam visi, taču kad kaut kas nav kārtībā, klusējam kā partizāni. Šis “iet ārā” eksemplāriem, kas mēdz piekopt pozitīvismu, bez jebkādas reālas jēgas. Kādas Tev, pozitīvist, ir tiesības spodrināt un slavēt citu cilvēku/darbu/jebko, ja pats neesi bijis tādā situācijā/neesi izveidojis kaut ko, kas ir simtreiz sliktāks? Tavs viedoklis nevienam tā arī īsti neinteresē, tik vien kā pamaut līdzi, par to cik viss ir labi.

Pozitīvs patērētājs, briesmīgākais homo sapiens variants kāds vien var būt – pats neko radīt neprot, viss citu radītais ir labs un ideāls.

Jautāsi, kāpēc es šo rakstu? Pozitīvisms iespaido mūs visus, tas stimulē gulēt uz lauriem un neko nedarīt. Turpretī, pasakot kaut vienu negatīvu vārdu Tu stimulē “radītāju”. Cilvēku, kam nav vienalga. Tādēļ, ja grasies izteikt pozitīvu viedokli, parādi, ka tev iet sliktāk. Citu latvieti tas noteikti uzmundrinās daudz vairāk, kā tavi labie vārdi. Ja nespēj, tad labāk paklusē.

r21vo

8 Responses

 1. Tā ir datora domāšana. Cilvēkiem tomēr ir arī emocijas, un man, piemēram, labāk patīk dzirdēt subjketīvas uzslavas, nekā pelšanu. Ja kāds man nepatīk, es par to parasti klusēju, ja patīk – saku tieši sejā. Manuprāt tā ir labi.

 2. Piekrītu Shadowbird, lielākoties jau tieši labie vārdi motivē (principā jau tikai labie vārdi ir tie, kas motivē), bet Valērijs nav pelnījis labus vārdus :)

  Un tie, kam skolā gājis grūti parasti izaug par zvaigznēm, jo sliktie vārdi viņiem deva sparu cīnīties un uzlabot savas spējas un talantus.

 3. oo dunduks ar savu pozitīvismu ir atgriezies. Guru laikam pabija Tibetā un dāvāja turienes mūkiem savus aforismus. Šis pēdējais varētu būt īpaši labs tikai diemžēl mēs to nespēsim saprast, jo valoda ir senā un smalkā slāvu mēle.

 4. Nepārveidotais raksts par negatīvismu bija loģiskāks nekā šis, ar aizvietojumiem.
  n4 taisnība, bez pamatojuma kritika ir nod**šna un slavēšana ir patīkami tukša liekvārdība. Kritika taču sevī iekļauj gan pozitīvo, gan negatīvo aspektu iztirzājumu (ar uzsvaru uz negatīvo), turklāt ideālā variantā – ar ieteikumiem.
  “Kādēļ nav ētiski kritizēt, ja pats nevari radīt ko labāku? Tādēļ, ka neko nesajēdzot par konkrēto gadījumu, redzi tikai aisberga virsotni, līdz ar to spriedumi ir “šķībi greizi nepareizi”.
  // r21vo
  ‘Pozitīvisms’ un ‘negatīvisms’ ir subjektīvas parādības, kuriem maz sakara ar kritikas jēdzienu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *