Miks Latvis

skrienam

jeb citiem vārdiem – Nike+ iPod nano Sport Kit.

Skriet ir forši. Sākt skriet gan nav forši. Es jau kaut kad minēju, ka vēlos sākt skriet pamazām, lai kļūtu veselīgāks un nu esmu sācis īstenot savu ieceri.

Zināju, ka tā vienkārši skriet var tikai tie, kas sevi spēj motivēt un turēt sev dotus solījumus. Vēl es zināju, ka diemžēl esmu no tiem, kas var atstāt darbu pusdarītu, tad atgriezies pie tā. Lai gūtu stabilus uzlabojumus skriešanā nevar muļļāties. Jāskrien mazpamazām, bet regulāri.

Tā nu es jau labu laiku atpakaļ biju noskatījis Nike+ iPod Sport Kit. Lūk mans gadžets visā krāšņumā:

Nike+ iPod nano Sport Kit

Nike+ iPod nano Sport Kit

Mazais primbass, kad ielikts kurpē, prot darīt visādas labas lietas. Tas sūta skrējiena info iPodam, kas man daiļā sieviešu balsī paziņo, ka esmu noskrējis tik un tik kilometrus un līdz skrējiena beigām palikuši tik un tik metri. (ar viduspogu, var iegūt skrējiena parametrus jebkurā brīdī)

Pirms skrējiena var izvēlēties vairākus skriešanas režīmus: pamata, distances vai kaloriju dedzināšanas. Pamata režīms, kad skrien cik uziet un, kad grib, tad beidz skriet. Distances režīmā var norādīt vēlamo distanci, ir klasiskās distances, kā arī var ievadīt jebkuru brīvi izvēlētu distanci. Kaloriju režīmā, jānorāda, cik kalorijas vēlies nodedzināt.

Kad šodien pirmoreiz noskrēju 2 km, pēc skrējiena mani apsveica Lens Ārmstrongs ar to, ka esmu noskrējis pagaidām lielāko distanci un vispār esmu baigais malacis. un tādā garā

Visa štelle nav tajā, ka tas aparāts ir varen glīts un turklāt mēra ātrumu, laiku, kalorijas un vēl citus jokus. Pats galvenais labums ir lieliskā Nike+ mājaslapas saskarne, kas ļauj darīt ar šiem datiem neiedomājamas lietas (kā man patīk statistika). Dati no poda tiek nosūtīti uz glīto nike lapu, kurā varat arī paši noskatīties īsfilmiņas, kas parāda kādi labumi ir pieejami.

Pēc pirmajiem pāris testa skrējieniem sapratu, ka skriet būs grūti un smagi, un bez mazā verķa atbalsta es nekur tālu netikšu. Bet es maldījos. Es biju aizmirsis pāris ļoti svarīgas lietas, kuras liekot lietā pirmajā nopietnajā 2 km skrējienā viss bija ļoti veiksmīgi. Iesaku tādiem iesācējiem, kā es izmantot Nike skriešanas lapu, kurā ir pilns ar dažādiem padomiem par skriešanu, tehniku: Nike Running ir lapa kurā kaut kāds slavens trenneris atbild uz dažādiem jautājumiem. Vēl ir nike training tools, kurā mums tiks izstrādāts speciāls treniņu grafiks, lai varētu sev nenodarot pāri sasniegt sev izvirzītos rezultātus.

Ko es iesaku no savas mazās pieredzes?

 • Pirms skriešanas iesildīties un izstaipīties.
 • Skriet tikai tad, kad jūties tam gatavs, vislabāk vakarā.
 • nesteigties un skriet vienmērīgā ritmā no paša sākuma līdz beigām
 • ātrums sākumā nav galvenais, mēģiniet skriet pat lēnāk, nekā jums šķiet pareizi
 • pareiza elpošana ir puse no panākumiem – ieelpojam caur degunu, izelpojam ar muti, tas var šķist sarežģīti, bet ja pie šīs lietas nedaudz piedomā, tad skriet būs daudz vieglāk
 • izbaudam skrējienu, nevis padarām to par sodu savam ķermenim. Skrienam dabiskā ritmā, atbrīvojam prātu, lai ķermenis pats nodarbojas ar kāju kustināšanu un mums paliek vairāk laika dabas vērošanai un tukšai prātošanai par dzīves jēgu.
 • pēc skrējiena ieplānojam vismaz 500 metrus lēnai pastaigai, lai sirds ritms atgrieztos sliedēs, kad būsiet mājās varēsiet vēl nedaudz izstaipīties
 • ja skrienam lielākus gabalus, tad nedēļā ieteicamas 3 atpūtas dienas un 4 skriešanas dienas.

skrejiens

Nike lapa piedāvā skaistu skrējiena grafiku ar ātruma izmaiņām distances laikā. Varam redzēt, kā izmainās skriešanas ātrums sākumā un beigās. Vidusposmā man vajadzēja uzskriet lēzenā kalnā, kā arī cīnīties ar pagurumu. Redzam, ka uz beigām motivējošie uzmundrinājumi no virtuālās treneres puses ir palīdzējuši, viņa paziņoja, ka līdz 2 km sasniegšanai palikuši 400, 300, 200 un 100 metri. (Turklāt es skrēju no kalna lejā) Tas ir ļoti noderīgi, jo ļauj izspiest pēdējos spēkus, ja ir tāda vēlme iztrakoties. Atkarībā no distances tiek paziņots arī skrējiena vidus punkts, kad var griezties atpakaļ, pārējie paziņojumi ir ik pēc 500 noskrietiem metriem.

karte

Ja regulāri tiek skriets pa dažādām trasēm, ar dažādu reljefu, tad ir iespējas piesaistīt katru skrējienu konkrētai trasei. Tas ļauj salīdzināt progresu konkrētos skrējienos, jo 1 km pa jūras kāpām nav tas pats, kas 1 km pa līdzenu grants ceļu. Trases var iezīmēt google maps kartē, tās var padarīt publiskas un citiem pieejamas, taču diemžēl Latvijā laikam nav daudz skrējēju, kas izmantotu šādas ekstras.

merki

Nākamā foršā lieta ir iespēja izvirzīt dažādus mērķus. Iespējams izvēlēties skriešanas biežumu, ātrumu un attālumu. Atkarībā no izvirzītā mērķa sarežģītības un skrējēja sagatavotības tiek piedāvāti arī apbalvojumi, ja mērķis tiek sasniegts laicīgi un ātrāk. Mērķi var būt gatavoti laikaposmiem no 1 līdz 4 mēnešiem. Sev esmu sagatavojis 4 mērķus:

 • noskriet 25 kilometrus 4 nedēļās. (Šo es laikam ātri sasniegšu)
 • skriet vismaz 20 reizes mēnesī. (Ar šo arī problēmām nevajadzētu būt)
 • nodedzināt 1000 kalorijas 4 nedēļās (Šo stādīju uz labu laimi un atkal šis būs pavisam viegs mērķis)
 • noskriet 5 reizes ar vidējo kilometra ātrumu zem 6 minūtēm un 20 sekundēm. (pagaidām uz lielu ātrumu nekoncentrējos, tāpēc redzēs, kā nu būs)

Interesanta iespēja ir izsludināt dažādas sacensības, kurās var piedalīties pat līdz 100 skrējējiem. Ja nu kāds Nike+ lietotājs mani lasa, lai atsaucas. Es labprāt vēlētos sacensties ar kādu par spīti tam, ka tikai nesen sāku.

Tādas tās, lietas. Pagaidām, man nav īpašu sasniegumu un līmenis ir zems, bet es ar laiku publiskošu savus sasniegumus plašākai auditorijai.

Tātad situācija uz šo brīdi:

 • Tālākais skrējiens – 2,02 km
 • Ātrākā jūdze – 10 minūtes 44 sekundes
 • Kopā noskrieti 4,55 km 4 skrējienos
 • Vidējais kilometra ātrums – 6 minūtes 28 sekundes

Es secinu, ka patiešām esmu galīgi zaudējis formu. Kādreiz varēju noskriet 6-7 km bez lieka diskomforta, tagad laikam paies visa vasara, kamēr atgūšu agrākās spējas. Atceros, ka parasti ap 3-4 km iestājās tāds brīdis, kad izjūtas ir vienādas ar skrējiena sākuma sajūtām – nav noguruma, enerģija ir diezgan un likās, ka varu skriet cik tik uziet. Nu man mēnesis vēl jāpaskrien īsie gabali līdz 3 km, tad jau varēs sākt domāt par ko vairāk.

Skrienam?

Atbalsti šo ziņu nobalsojot par to digg.lv