iegriezos tuvējā maksimā un pārlaidu acis pāri sulu plauktiem. Man iegaršojusies ābolu sula. Karstais vasaras laiks ir panācis to, ka esmu iemīlējies ābolu sulā. Jā, tajā pašā, kuru vēl pirms pāris gadiem nicināju, kā otršķirīgu. Tikai tagad es saprotu, cik akls ir bijis mans naids, pret šo kartona kārbā iesprostoto, skurbinošo dzērienu.

Man ienāca prātā, ka neesmu redzējis nevienu pētījumu, par ābolu sulām – un tā nu es nolēmu kategorizēt savus garšas pārdzīvojumus.

Es pamatā neesmu no sulu dzērājiem. Pats gardākais dzēriens man vienmēr būs piens – piens labi sader ar jebkuriem cepumiem un citiem saldiem niekiem. Piens sader vienlīdz labi ar tortēm un pienu var uzdzert arī kartupeļu biezenim – gandrīz jebkuram ēdienam.

No sulām man agrāk garšoja ananāsu sula, bet nu ābolu sula ir ieguvusi stabilu vietu aiz piena. Es laikam esmu kļuvis par apple fanātu, tikai man patīk citi āboli.

Bet nu pie sulas pakām. (šeit ir tikai tās, kas pieejamas Maksimā, tāpēc pētījums iespējams turpināsies, kad būšu iepircis vēl citas ābolu sulas)

p1120415-copy.jpg

apple_icon.pngSambai nosaukumā ir nektārs – tas manām garšas kārpiņām nozīmēja: “atšķaidīta sula.” Samba negaršo daudz sliktāk par pārējām pakas sulām, to dzerot lielos daudzumos, nejūt sulas iedarbību uz zobiem (tā mēdz būt stiprākām sulām). Domāju, ka šo sulu vairs nepirkšu, jo tā tomēr nav tik jaudīga kā citas sulas. (lai gan tas varētu būt tāpēc, ka šo dzēru tieši pēc Cido xl)
Augļu saturs 50% un nesatur konservantus. Pievienota citronskābe un fruktozes-glikozes sīrups. Ražotājs Gutta.

apple_icon.pngapple_icon.pngGrand. Jau nosaukums ir to vērts. Grand. Arī nektārs, bet garša tāda hmm daudz bagātīgāka, ir feina buķete. Auksta garšīgāka par siltu. Kad dzer siltu var sajust to saldumu, kas sašpricēts pakā. Ražota no ābolu biezsulas vismaz 50% un diemžēl satur kaut kādus saldinātājus – aspartāms (fenilalanīna avots), acesulfāms K. Sula ir pasterizēta, kas nozīmē to, ka no ābolu vērtīgajiem vitamīniem neko diži daudz neiegūsiet. Ražots kaut kur Polijā.

apple_icon.pngapple_icon.pngapple_icon.pngapple_icon.pngCido XL. 100% ābolu sula. (ko tas patiesībā nozīmē, laikam zina tikai viņi) Šo sulu esmu dzēris viesbiežāk, ērtā iepakojuma dēļ. Jāsaka, ka tagad, kad esmu noprovējis arī citas sulas cido xl, vairs nešķiet tik garda. Es pat teiktu, ka tā noteikti nav labākā no sulām. Garša ir laikam viscentrākā un izteiktākā no visām. (Jūs taču zināt, ko nozīmē “centra” garša?) Nu lūk, tas, ka sula ir centra iespējams, kaut kādā veidā liecina, ka tā ir dabīga. Katrā ziņā tā ir gatavota no koncentrāta. Trīs āboļi par garšu un viens par to, ka 100% sula. Nesatur konservantus, tikai ūdens un sula. Ražotājs precīzi nav norādīts. Ražots kaut kur ES, pēc Cido pasūtījuma.

apple_icon.pngapple_icon.pngapple_icon.pngapple_icon.pngGutta Max. Ābolu nektārs. Daudz saldāka par Cido XL, tas pateicoties fruktozes-glikozes sīrupam. Atskatoties uz visām šīm sulām šī pretendē uz gardākās titulu, lai gan joprojām nav pati pilnība (pataupīsim sparu, kvalitatīvākām sulām stikla iepakojumos :). Augļu saturs 50% un protams, ka nesatur konservantus. Ražotājs Gutta.

apple_icon.pngapple_icon.pngGutta Ābolu un balto vīnogu sula. Vēl saldāka par gutta max, tas dēļ vīnogām. Šķebinoši salda. Sulas saturs 100%. Sazin kāda ir ābolu/vīnogu proporcija. Nesaturot konservantus un arī cukura piedevas klāt neesot liktas. Ideja laba, saldumam izmantot vīnogu sulu, bet šoreiz laikam pāršauts pār strīpu jo dzēriens ir supersalds.

apple_icon.pngapple_icon.pngPfanner ābolu limonāde. Gribēju nomēģināt, jo kaut kas līdzīgs ir pieejams Vācijā – visur, kur tirgo kolu, fantu un sprite ir nopērkama arī ābolu limonāde. Ābolu limonādei ir divas interesantas iezīmes – garšīga tā ir tikai tad, kad to dzer atdzesētu un, kad ir saglabājušies burbuļi. Ja pērkat lielu pudeli, karstā dienā no plaukta, tad būsiet vīlies, jo silts dzēriens ir negaršīgs un pēc laika visdrīzāk pazudīs burbuļi un nāksies no sulas kaut kā atbrīvoties. Tātad – auksta ir dzerama. Ražota Austrijā, augļu saturs 60%.

apple_icon.pngapple_icon.pngapple_icon.pngCido ābolu sula. Tas pats, kas lielajā pakā, tikai ar skrūvējamu korķīti. Dzēru aukstu un auksta ir garšīgāka par to sulu, kas lielajā pakā, bet visdrīzāk, ka vienādas temperatūras apstākļos garšo vienādi, jo sula droši vien ir tā pati. :) (viens ābolītis nost par neekonomisko iepakojumu)

Secinājumi
Esmu pārdzēries ābolu sulas. Ābolu sulas ir garšīgas, bet labākās vēl neesmu rūpīgi notestējis. Pērkot ābolu sulu iesaku rūpīgi pārdomāt, kādu vēlaties, ja vāju un saldu suliņu tad Guttas Samba ir tieši laikā, ja tādu tehniski tīru, tad ņemiet Cido, jo šiem vienīgajiem ir 100% sula. Guttas sulas vispār ir pārsvarā saldākas.