Miks Latvis

google piedāvā papildināt gmail apjomu

google pašlaik piedāvā palielināt gmail un Picasa Web Albums servera vietas apjomus. Līdz šim, man ir pieticis ar gmail iedalītajiem 2,8 GB. Ja nākotnē radīsies nepieciešamība pēc papildu gigabaitiem, kuros turēt visa veida epastus, ar lieliem pielikumiem, tad šāda iespēja ir dota.

Upd: mashable.com parādījusies ziņa, ka google gmail lietotājiem sāk dāļāt par velti līdz pat 9 GB apjoma. Ja tā ir patiesība, tad nav jēgas neko pirkt un ir tikai jāgaida papildu apjoms.

Lai pārbaudītu, cik procenti no pieejamā apjoma ir iztērēti var paskatīties gmail epastu saraksta apakšā vai doties uz google.com/accounts/ManageStorage, kur vienuviet tiek parādīts arī Picasa iztērētais apjoms.

apjoms.PNG

Tātad, ja ir sajūta, ka tūlīt tūlīt beigsies viss bezmaksas iedalītais apjoms ir divi rīcības varianti. Pirmais, iztīrīt visu drazu, kas ir epastā. Ne tikai izdzēst, bet iztīrīt arī trash mapi. Otrais, par nedaudz vairāk kā 10 Ls ir iespēja palielināt paskastītes apjomu par 6 GB.

Lai redzētu arī citus papildināšanas plānus jādodas uz google.com/accounts/PurchaseStorage.

apjomaplani.PNG

Nojaušu, ka daudziem bezrūpīgiem un aktīviem gmail lietotājiem šī varētu būt pat ļoti patīkama vēsts.

Vienlaikus google nošauj arī zaķi (nu tā ir laikam jāsaka) un piedāvā maksāt par pakalpojumu tikai ar savu maksājumu servisu Google Checkout. Tāpēc var uzskatīt, ka ar šo gājienu google netieši cer palielināt arī checkout reģistrēto lietotāju skaitu.

Starp citu tas checkout ir diezgan neslikts:

  • ir vesela rinda ar drošām interneta vietām, kur ar to var norēķināties (drošību garantē google)
  • iepērkoties, nav 101 reizi jāievada piegādes adrese un citi sīkumi, pietiek tikai ar checkout paroli
  • tiek piedāvātas arī akcijas un atlaides pērkot tieši ar checkout

Vienīgais sliktums ir tas, ka lielākā daļa sadarbības veikalu ir AS un V un tie vai nu nepiedāvā piegādi uz Latviju, vai arī piegāde ir dārgāka par pašu preci.

6 Responses

  1. vienkārši atkal pierādās fakts, ka “internet is for porn” :) nu palielākas porn kolekcijas varēs glabāt e-pastā, nebūs nepieciešami nekādi ftp serveri, kuros to visu glabāt :)

  2. Es arī domāju, ka jau tie 3Gb ir nejēgā daudz. Kurš ta mūsdienās pa meiliem sūta failus? Savādāk (priekš pastiem) jau šitik daudz nevajag – simtu gadu nepiepildīt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *