Āraišu varavīksne

Visu piektdienu biju brīvprātīgais asistents fotogrāfam no Norvēģijas Espenam Rasmusenam (Espen Rasmussen – espenrasmussen.com).

vienu dienu mēs pavadījām ceļojot pa Cēsu rajonu. Es biju ļoti priecīgs, ka man bija iespēja vērot darbā pasaules elites klases fotogrāfu, kurš specializējies dokumentālajā fotogrāfijā. Espena bildes bijušas gan Time magazine, The Economist, Der Spiegel, National Geographic, kā arī New York Times un Financial Times. Viņš ieguvis balvas starptautiskajos konkursos World Press Photo un Picture of the Year International.

Espens pašlaik strādā vadošajā Norvēģijas laikrakstā, kā galvenais fotoredaktors, pirms tam gandrīz desmit gadus uzkrājot pieredzi ceļojot pa pasauli un fotografējot “karstākos” notikumus gandrīz katrā kontinentā.

Diena pagāja kā nedēļa. Mēs sākām 6 no rīta un finišējām kādu pusstundu pēc pusnakts. Cēsu rajonā laiks mainījās pa minūtēm, no spēcīga lietus gāziena un tumšām debesīm, līdz spožai saulei. Apstākļu un vietas regulārā maiņa radīja sajūtu, ka esam izceļojušies pa visu Latviju, bet patiesībā, mēs redzējām tikai mazu kripatiņu no tā, ko Cēsu rajons spēja mums piedāvāt.

Es uzzināju, ka parasti viens foto stāsts, kāds redzams viņa mājaslapā tiek gatavots vismaz nedēļu vai divas, šoreiz viņam bija jāiemūžina 10 stāsti vienā dienā. Neiespējamā misija. Daudz no plānotā nepaguvām un dažas lietas nāca vietā pavisam neplānotas.

Es uzskaitīšu sajauktā secībā interesantākās pieturvietas; mēs bijām vilcienā, zirgu pajūgā, trušu fermā, ziedu un gaļas tirgū, papīra fabrikā, cēsu lidlaukā, vienās jautrās kāzās, rehabilitācijas centrā un bunkurā, gaisa balonā, uz pārceltuves plosta un atlikušo laiku – ceļā no viena punkta uz otru.

Starp citu, kopš piektdienas vakara lūdzu godājiet mani par grāfu fon Jaunāri, jo gaisa balons nolaidās Jaunārēs un saskaņā ar “starptautisku gaisa balonu kuģotāju tradīciju” pirmās reizes lidotāji iegūst grāfa titulu, tās vietas vārdā, kur nosēžas gaisa balons.

Vairāk par to, kas īsti notika piektdien varēsiet uzzināt noskatoties LNT ziņu Top 10 šovakar 20:10.