Amazon.com ir sākuši tirgot mūziku mp3 formātā. Mūzikai nav iestrādāta aizsardzības sistēma (DRM), kas ļauj to vēlāk kopēt un pavairot cik vien jums gribas.

Kas padara šo mp3 veikalu tik sasodīti jauku? Zinām, ka pasaulē ir vairāki lieli visādu figņu tirgotāji, mūziku tirgo Apple iTunes veikalā, ebay var nopirkt visādas drazas, bet Amazon ir vienkārši labākais interneta veikals, kāds radīts.

Dziesmas ir salīdzinoši augstā kvalitātē 256 kbps un visbiežāk ir lētākas (45 santīmi) par doremi.lv pašmāju dziesmām (59 santīmi).

Man vienmēr ir gribējies iepirkt foršu mūziku, bet foršāko mūziku LV disku veikalos neatrast ne ar uguni. Pateicoties last.fm esmu atradis gana daudz retas un nekur nenopērkamas dziesmas. Tagad varēšu tās arī lejuplādēt.

Kāpēc pirkt disku, pārrakstīt uz mp3 un ielikt plauktā, ja iespējams uzreiz nopirkt mp3 versiju? Nav pat jāpērk viss albums, mp3 veikala priekšrocība ir tāda, ka iespējams nopirkt arī vienu konkrētu dziesmu.

Es zinu, ka Latvijā runāt par legālas mūzikas pirkšanu ir pilnīgi garām. Te tādas lietas nav cieņā. Vienīgā jēdzīgā lieta ir pirkt mūzikas diskus, bet tos var atļauties tikai turīgie — savukārt tie arī mums nav lielā cieņā. Skaisti. Bet vienalga, es dažreiz gribu nopirkt kaut ko godīgā ceļā.

Ja arī jums radās iedvesma kaut ko nopirkt, tad varu pastāstīt, ka process ir vienkāršāks par vienkāršu. Novilkt, lejuplādēt, nokačāt, downloudēt, nopirkt mp3 failu var tik viegli, ka es pat netīšām iepirku šo to no Nirvanas klāsta.

Reģistrētajiem lietotājiem droši vien jautājumi neradīsies, ja nu vienīgi varētu būt aizķeršanās ar adresi. No jauna reģistrējoties iesaku norādīt kādu no Amerikas nostūriem. Man nostrādāja Toma ieteikums:

City: Anchorage
State: AK
ZIP code: 99501

Tālāk jau pavisam vienkārši — norēķiniem der visparastākā Visa Electron karte. Viena dziesma tiek piedāvāta bez maksas, lai notestētu, kā viss darbojas. Un darbojas viss patiešām gludi. Mazmazītiņa programmiņa lejuplādē dziesmu uz My Documents mūzikas mapi un no šī brīža varam ar savu mūziku darīt ko vēlamies.

Veiksmi legālas mūzikas pirkšanā!