Miks Latvis

Radiohead veiksmes stāsts

Vienas nedēļas laikā Radiohead jaunāko albumu In Rainbows, iegādājās un lejuplādēja 1 200 000 reizes. Tas esot vairāk kā 3 iepriekšējie albumi spēja savākt savās pirmajās nedēļās kopā. Turklāt, tas notika, bez ierakstu kompāniju negausīgās starpniecības. Katra samaksātā mārciņa nonāca tieši pie mūziķiem. Vidējais pirksts mūzikas izdevniecībām ir parādīts.

Daļai šis stāsts jau ir zināms, bet tiem, kuri nav sekojuši līdzi — mūzikas cienītājiem ir iespēja šo albumu lejuplādēt par viņu pašu brīvi norādītu summu un par spīti tam, ka pirmajā nedēļā trešdaļa pircēju norādīja 0,00 mārciņas, vidēji par albumu tika samaksātas 4 mārciņas, kas ir aptuveni 4 Ls. 4 lati nav liela summa par klasisku CD, bet jāņem vērā, ka šoreiz secen gāja reklāmas, CD izgatavošanas, izplatīšanas un citas izmaksas, kuras parasti sastāda lielāko daļu no CD diska cenas. Kopējie ienākumi par pirmo nedēļu tāpēc sastāda 10 miljonus ASV dolāru. Kvēlāki fani var pasūtīt īpašu (40 latus īpašu) šī albuma komplektu ar CD un divām 12″ vinila platēm, kurās būtu vēl papildus 8 Radiohead dziesmas.

Ja arī tu gribi pret brīvi izvēlētu naudas summu saņemt Radiohead – In Rainbows dodies uz inrainbows.com.

lai uzzinātu, ar cik naudiņām novērtēt grupas darbu – divas recenzijas:
slapjais.sapnis.com
Jānis Žilde tvnet

5 Responses

  1. iegadajos. biju ar mieru pat maksat, bet paymenta paradijas 0.00 nez kapec, laikam nogljukoja aprekjinashanas javascripts, vai ari es taja uuberjuuzablaja lapa ne tur nospiedu :(
    noklausijies gan veel neesmu. nav kur.

  2. jaunais albums ir baigi labais…
    iepriekš radiogalvas īpaši neklausījos, bet pēc šī albuma iznākšanas TO daru intensīvi :D
    sēžu un kaifoju, par TO

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *