Kultūras portāls sv.lv aicina pārdomāt dāvanu nozīmi Ziemassvētkos. Ja arī tu esi dāvanu pirkšanas mānijas pretinieks, tad pievienojies šeit.

Es neesmu pret dāvanām kā tādām, bet gan pret bezjēdzīgu nieku masveida pirkšanu. Dāvanām vajadzētu būt praktiskām, ikdienā lietojamām un noderīgām. Tādām, kuras apdāvinātais cilvēks vēlāk ikdienā arī lietos ne tikai noliks uz plaukta, lai stāv un krāj putekļus.

Mūsu dzīvokļa iemītnieki 4 1,5 cilvēku sastāvā jau ir laicīgi sākuši domāt par “dari pats” dāvanām. Ar rokām darinātas dāvanas sevī nes daudz lielāku jēgu, jo tās veidojot ir ieguldīts darbs, laiks un pozitīvas domas par to tuvo cilvēku, kurš tiks apdāvināts. Es neesmu speciālists visās tajās tamborēšanas un trauku apgleznošanas lietās, tāpēc pats domāju pievērsties fotogrāfiju praktiskam izmantojumam.

Man ir padomā pāris triki, kur iesaistītas tās fotogrāfijas, kuras klājas ar putekļiem un gaida savu slavas brīdi. Idejas par DIY un fotogrāfijām var meklēt šeit.

Svinam svētkus padomājot?

Katru gadu Ziemassvētki arvien vairāk no svētkiem pārtop par traku naudas izšķiešanas laiku. Tūkstošiem latu tiek tērēti dažādiem maznozīmīgiem krāmiem — bezjēdzīgiem dekorējumiem, rotaļlietām, saldumiem, elektrotehnikai un daudz kam citam.

Šī apsēstība — tērēt naudu «dāvanām» — tiek iespiesta mūsu apziņā un mēs arvien vairāk domājam nevis par mums tuviem cilvēkiem, bet gan par līzingiem, kredītiem un naudas taupīšanu, lai decembrī to varētu visu nogādāt no saviem makiem uzņēmumu kontos.

Mēs negribam, lai tu aizmirsti par saviem tuviniekiem, mēs vēlamies, lai tu padomā, kas patiesi viņiem ir visnozīmīgākais — tava sirsnība un tuvums, ko nevar iegādāties ne par kādu naudu. Mēs aicinam par to padomāt, par to parunāt, pievienoties un palīdzēt citiem.
svinam svētkus padomājot – brauc mājās, Salaveci!