Miks Latvis

lasit.lv – ziņu lapa

Endijs Lisovskis sagatavojis nelielu aprakstu par Maksima jaunāko projektu lasit.lv

lasit.lv biju pamanījis pirms kāda laika, kad tur mājoja cits Maksima eksperiments (arī saistīts ar ziņu ievākšanu no RSS plūsmām). Cik noprotu šī lapas versija varētu būt puslīdz stabila.

Tātad, kas ir lasit.lv? Tas ir divu populāru ārzemju servisu apvienojums. Vizuāli, gandrīz identisks pēc skata, kā alltop.com (Guy Kawasaki pēdējais veikums), bet ar nelielu popurls.com piesitienu.

lasit.jpg

Jaunais projekts tapis apvienojot daļu no popurls.com funkcionalitātes ar alltop.com minimālismu.

Pats es laiku pa laikam lietoju popurls.com un sekoju līdzi jaunajām funkcijām, kādas tur tiek ieviestas. Man patīk tas, ka popurls.com man spēj piedāvāt noteiktās stundas un dienas vispopulārāko informāciju interneta dzīlēs.

Vispopulārākais nenozīmē vislabākais, tāpēc te uz skatuves nāk alltop.com, kas apkopo kvalitatīvus resursus sakārtotus pa kategorijām.

Par alltop.com skaisti ir izteicies TechCrunch džeks Michael Arrington:

(..) Kawasaki said it was more of an experiment in showing how something can be built for next to nothing. But AllTop is just a big pile of nothing.
no raksta – Guy Kawasaki Formally Launches Alltop. Wow, It’s Bad.

Es uzskatu, ka nemaz tik traki nav. :) Man patīk lasit.lv tieši ar to, ka tajā ir sava (liela) daļa subjektīvisma. Savā ziņā lasit.lv ir kā netvibes.com, tikai bez iespējas pašam iejaukties avotos. Kāds, šajā gadījumā Maksims, ir jau piestrādājis un izvēlējies avotus, kurus uzskata par svarīgiem.

Es gan gribētu tur salikt citus blogus. Tie, kas pašlaik ir augšgalā ir tech blogi, kuri raksta visādas jokainas lietas, kuras nav interesantas visiem cilvēkiem. Domāju, ka vairāk vajadzētu izcelt tos blogus, kuri kvalitatīvi raksta par mūziku, kino, politiku, grāmatām un citām ierindas pilsonim vidusmēra interneta lietotājam interesantām lietām. (Arī šis ieraksts lielākajai daļai lasītāju ir nesaistošs) Tātad, lai lasit.lv varētu lietot daudz plašākas cilvēku masas tas ir jāpadara cilvēciskāks. Nekādas web, blog, programmēšanas un citas māžošanās.

Vēl viena lieta – lasit.lv izceļas ar savām kategorijām: blogs, nonblogs, pseudoblogs. Nezinu kā jums, bet man tās lika pasmaidīt :)

Es nedomāju, ka lasit.lv var konkurēt ar nekur.lv, tas vienkārši nav iespējams. lasit.lv varētu kalpot, piemēram, kā interneta pārlūkprogrammas starta lapa. Piemēram, ja 4-5 dienas nav lietots internets, tad nav jēgas doties iekšā nekur.lv, jo no pēdējo ziņu drumslām ir grūti saprast, kādi ir bijuši aizgājušo dienu populārākie temati. Vienkāršāk būtu ieskriet lasit.lv un aplūkot, ko ir rakstījuši tur ievietotie blogi.

Un kādas ir jūsu domas par šo eksperimentu?

11 Responses

 1. Hei! Vispaar jau jebkursh var uztaiit savu Popurls klonu izmantojot sho vienkaarsho un jau gatavo WP templeitu, kas arii Lasit.lv gadiijumaa, liekas, ticis dariits:
  http://ericulous.com/2007/06/11/popurls-clone-using-wordpress/
  Pats biju domaajis vienas konkreetyas nozares portaalu RSS apkoposhanai arii izmantot sho pashu pieeju.

  Darbiibaa tas izskatiisies shaadi: buzz.ittazee.com
  Ties gan, truukst taas lentes paari – to izdariija Kawasaki. Es pats neveerteeju Alltop.com augstu, tachu drukaatie mediji churaa biksees no taa, kas sanaacis. Domaaju ka shajaa gadiijumaa nostraadaaja Kawasaki vaards – ja to buutu uzteiiijis es vai kaads no LV, tad diez vai tam buutu taada azhiotaazha.

  Kaut kur lasiiju ka arii popurls.com ir no kaut kurienes noshpikots, bet tas jau lietas buutioiobu nemaina. Visbeidzot, tiem, kam tas patieshaam interisee – ir izneekusi jaunaakaa Simplepie versija 1.1.1. Tur, liekas, bija arii iespeeja aatri un eerti izveidot popurls.com klonu. Tas izskatiisies apmeeraam shaadi:
  http://simplepie.org/demo/newsblocks/
  (un tieshi sho man ir doma arii izmeegjinaat darbiibaa).

 2. vēl viens jauninājums Latvijas webosfērā, interesanti bija uzmest aci. Bet apskatot saprautu, ka man tāds nav vajadzīgs. Respektīvi, diez vai to bieži apmeklēšu (es pat ar nekurlv apmeklēšanu esmu sācis slinkot). Vispār man tāds fīlings, ka šitie agregātoru izmantošanas portāliņi ir tāds modes kliedziens kas visiem drīz apniks. Latvijā notiek tas pats, ko redzam katru dienu iekš Mashable, tikai tur ir lielākos apmēros.

 3. p.s. starp citu, Onkuli, atceries slavēju jūsējo ar Gati jungle.lv? Nu vot, tā arī vairs neesmu viņu skatījies, laikam jāaiziet uzmest aci…. Nezinu kā citi, bet pats jūtos nedaudz tāds kā apslīcis šitajā informācijas gūzmā.

 4. Nu, man ērtāk liekas pašam nokonfigurēt Netvibes kā man ērtāk. Tā arī ir mana sākumlapa+ vēl redzu Gmail.
  Bet projektam nav ne vainas- izskatās ļoti smuki, domēns viegli iegaumējams un labs, ir ok.
  BTW- nezinu vai gļuko man vai tev, bet man nav iespējams nomainīt vārdu un pie tā piederošo informāciju. Tā jau nedēļām ilgi..

 5. vai, kā man nepatīk, ka izveido mājaslapām domēnus ar latviešu vārdiem ar garumzīmēm. precīzāk, bez garumzīmēm. tas sabojā pirmo iespaidu, piemēram, man uzreiz ‘lasit’ asociējas nevis ar ‘lasīt’, bet ar kaut kādu krievu akcentā ronājoša cilvēka izspļautu ‘lasit’ ar uzsvaru uz a, tas ir kā ‘lāsit’.
  nu labi aizrunājos ne par tēmu, pati lapa tomēr liekas interesanta un noderīga.

 6. >vārds
  (ar manu muti runā sapists utopists) Ja pērk nelatvisku domēnu latvisko varētu dot līdzi pa velti t.i. pērc lasit.lv, bet lasīt.lv saņem par velti.

 7. ha ha, par velti :D NIC pat nekam nevajadzīgus domēnus negrib pārdot aizbildinoties ar SIA kam ir līdzīgs nosaukums. karoče nekas nav mainījies, faksi un nedēļas gaidīšana kamēr apstiprina, ne tā kā pie cilvēkiem samaksāji un tavs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *