Miks Latvis

lasit.lv – ziņu lapa

Endijs Lisovskis sagatavojis nelielu aprakstu par Maksima jaunāko projektu lasit.lv

lasit.lv biju pamanījis pirms kāda laika, kad tur mājoja cits Maksima eksperiments (arī saistīts ar ziņu ievākšanu no RSS plūsmām). Cik noprotu šī lapas versija varētu būt puslīdz stabila.

Tātad, kas ir lasit.lv? Tas ir divu populāru ārzemju servisu apvienojums. Vizuāli, gandrīz identisks pēc skata, kā alltop.com (Guy Kawasaki pēdējais veikums), bet ar nelielu popurls.com piesitienu.

lasit.jpg

Jaunais projekts tapis apvienojot daļu no popurls.com funkcionalitātes ar alltop.com minimālismu.

Pats es laiku pa laikam lietoju popurls.com un sekoju līdzi jaunajām funkcijām, kādas tur tiek ieviestas. Man patīk tas, ka popurls.com man spēj piedāvāt noteiktās stundas un dienas vispopulārāko informāciju interneta dzīlēs.

Vispopulārākais nenozīmē vislabākais, tāpēc te uz skatuves nāk alltop.com, kas apkopo kvalitatīvus resursus sakārtotus pa kategorijām.

Par alltop.com skaisti ir izteicies TechCrunch džeks Michael Arrington:

(..) Kawasaki said it was more of an experiment in showing how something can be built for next to nothing. But AllTop is just a big pile of nothing.
no raksta – Guy Kawasaki Formally Launches Alltop. Wow, It’s Bad.

Es uzskatu, ka nemaz tik traki nav. :) Man patīk lasit.lv tieši ar to, ka tajā ir sava (liela) daļa subjektīvisma. Savā ziņā lasit.lv ir kā netvibes.com, tikai bez iespējas pašam iejaukties avotos. Kāds, šajā gadījumā Maksims, ir jau piestrādājis un izvēlējies avotus, kurus uzskata par svarīgiem.

Es gan gribētu tur salikt citus blogus. Tie, kas pašlaik ir augšgalā ir tech blogi, kuri raksta visādas jokainas lietas, kuras nav interesantas visiem cilvēkiem. Domāju, ka vairāk vajadzētu izcelt tos blogus, kuri kvalitatīvi raksta par mūziku, kino, politiku, grāmatām un citām ierindas pilsonim vidusmēra interneta lietotājam interesantām lietām. (Arī šis ieraksts lielākajai daļai lasītāju ir nesaistošs) Tātad, lai lasit.lv varētu lietot daudz plašākas cilvēku masas tas ir jāpadara cilvēciskāks. Nekādas web, blog, programmēšanas un citas māžošanās.

Vēl viena lieta – lasit.lv izceļas ar savām kategorijām: blogs, nonblogs, pseudoblogs. Nezinu kā jums, bet man tās lika pasmaidīt :)

Es nedomāju, ka lasit.lv var konkurēt ar nekur.lv, tas vienkārši nav iespējams. lasit.lv varētu kalpot, piemēram, kā interneta pārlūkprogrammas starta lapa. Piemēram, ja 4-5 dienas nav lietots internets, tad nav jēgas doties iekšā nekur.lv, jo no pēdējo ziņu drumslām ir grūti saprast, kādi ir bijuši aizgājušo dienu populārākie temati. Vienkāršāk būtu ieskriet lasit.lv un aplūkot, ko ir rakstījuši tur ievietotie blogi.

Un kādas ir jūsu domas par šo eksperimentu?