Iedomājieties, ja būtu tāda programma, kuru uzstādot datorā jūs kļūtu par mazliet labāku cilvēku.

Tāda programma ir radīta – folding@home.

folding.lv Latvijas komandas lapa

folding@home piedāvā kļūt par zinātnieku sabiedroto un palīdzēt risināt olbaltumvielu telpiskās savākšanas procesus. Varbūt nav tik svarīgi saspringt par zinātniskiem terminiem, īsumā — darbinot šo programmu tiek iegūta informācija, kuru iespējams izmantot lai atrastu zāles pret: vēzi, Alcheimeru, Parkinsona slimību, govju trakumsērgu, cistisko fibrozi un daudzām citām slimībām.

Zinu ka pasaulē ir dažādi dalīto aprēķinu projekti un katrs var izvēlēties kādā jomā palīdzēt. Skolas laikā man likās forši šifrēt radio signālus no galaktikas nostūriem, lai atrastu citas dzīvības formas. Nu tas periods ir aiz kalniem. Ir nopietnākas lietas, kuras darīt.

Šī programma lieto datora neizmantotos resursus laika sprīžos, kad jūs esat aizgājis pusdienās, vai jums ir 5 minūšu pauzes, vai arī jūs darba laikā nodarbojieties ar frīsbija spēlēšanu biroja telpās.

folding@home ir visu laiku ieslēgta un seko līdzi tam, kā jūs lietojat datoru. Un brīžos, kad dators netiek maksimāli nodarbināts programma dara labu darbu visai cilvēcei.

Es šajā projektā biju iesaistījies jau sen, bet nopietni atsāku tikai pirms pāris nedēļām, kad sapratu, ka mans laptops gan filmu skatīšanās laikā, gan citos brīžos principā stāv dīkstāvē, jo jaudas pietiek ar kaudzi.

Noderīga lapa ir Latvijas komandas biežāk uzdoto jautājumu sadaļa. Tur ir atbildes uz visiem tipiski skeptiskajiem jautājumiem, kādi varētu rasties mūžīgi aizdomīgajiem latviešiem.

Kā jau statistikas maniakam, man arī atlec neliels prieciņš, man ir iespēja sekot līdzi dažādiem grafikiem, tabulām un līknēm, kurās ir atzīmēts mans un Latvijas komandas progress. Iespēja vienlaikus palīdzēt un sacensties ar citiem projekta dalībniekiem.

Latvijas komanda (kods 41587) pašlaik ir nokritusi uz 101. vietu. Ja arī tev rūp mūsu komandas liktenis un šis pasākums šķiet gana svarīgs lai iztērētu 2 minūtes šīs programmas uzstādīšanai, tad uz priekšu:

  1. Lejupielādē folding@home
  2. Ievadi savu segvārdu
  3. Atceries norādīt, ka esi Latvijas komandā (pie komandas jāraksta 41587)
  4. Priecājies, kā tava karma zaļo un plaukst

Noderīgs resurss Latvijas folding@home komandas mājas lapa – folding.lv.

Par folding@home ir rakstījuši arī:

Nobalso par šo rakstu