Ilgu laiku klīda baumas, ka, manuprāt, pasaulē labākajam un ērtākajam fotogrāfiju servisam tiks pievienota papildu funkcionalitāte.

Tagad tas ir noticis, bet ne gluži tādā veidā, kā varēja to sagaidīt.

Pašlaik internetā ir problēmas, ar kvalitatīviem video servisiem, kurā varētu augšupielādēt un skatīties augstas kvalitātes video. Precīzāk sakot, tādu gandrīz nemaz nav.

Flickr video šķita, kā pārliecinoša atbilde šai problēmai. Likās, ka ar savu pieredzi un tehniskajām iespējām viņi piedāvās konkurētspējīgu video atskaņotāju.

Bet…

Flickr video patiesībā nav video serviss. Flickr video ir “ilgo fotogrāfiju” serviss. Visi video ir ierobežotu ar 90 sekunžu limitu, lai saglabātu to pašu “uzplaiksnījuma” efektu, kāds ir fotogrāfijām.

Viņi ir gājuši divus soļus uz priekšu un vienu atpakaļ.

Flickr piedāvā cilvēkiem iesūtīt īsus video, kuros ir iemūžināti fotogrāfiski skati. Tas ir apmēram tas pats, ko redz fotogrāfs skatu meklētājā pirms knipsēšanas brīža.

Lūk skaists piemērs:

Secinājumi

Šo savādo flickr piegājienu cilvēki var nesaprast un pārprast. Skaidrs ir tas, ka flickr nav radījuši video servisu šī pasākuma klasiskajā nozīmē. Vēl ir skaidrs tas, ko vismazāk vēlas flickr.com lietotāju kopienas ir, lai šis serviss kļūtu par tādu pašu izgāztuvi, kā youtube. Tāpēc, pašlaik ir aktivizējušās vairākas iekšējās kustības, kuras aktīvi protestē, par flickr fotoburvības čakarēšanu.

Bet, kas zin, ja cilvēki korekti izmantotu video iespēju, tad viss būtu tik pat glīti kā iepriekš redzamajā video.