Miks Latvis

Svarīga ziņa! mix.lv maina adresi uz MIXX.LV

Es gribu paziņot tiem, kuri lieto mix.lv, ka pašlaik ir notikusi adreses maiņa.

Viss notiks pa vecam, raksti un komentāri nekur nepazudīs, bet dzīvosim ar vienu x vairāk. Ceru, ka nenonāksim līdz 3 iksiem.

Ja tas ir iespējams, tad nomainiet savas grāmatzīmes, kā arī citas saites, kuras norāda uz mix.lv, jo tās vairs neaizvedīs uz publisko portālu.

Šāda maiņa nav gluži brīvprātīga rīcība, šī starpgadījuma detaļas droši vien būs iespējams izklāstīt tālākā nākotnē.

Paldies par uzmanību.

23 Responses

 1. Droši vien dēļ SIA “MIX ieraksti” :) Bet, cerams ne tādēļ, lai tuvotos mixx.com.

  Lai vai kā, ļoti netīkama (un neloģiska no lietotāja skatu punkta) domēna maiņa. MIX tas ir skaidrs, bet MIXX vairs nē. Bet, ja apstākļi spiež, tad labāk būtu bijis paņemt ko pilnīgi citu. Kaut vai xim utt. Jo domēnu lietojat ne tikai jūs, bet arī apmeklētāji!

 2. Nav mana darīšana, tikai nesaprotu kādēļ nereaģējāt uzreiz un nemainījāt domēnu uz ko pilnīgi citu/drošu/pastāvošu? Cik saprotu, netiek izslēgta iespēja atgriest atpakaļ veco, bet tomēr tā ir lietotāju čakarēšana, pat tagad vards.mix.lv vairs nestrādā utt.

  Un, lai kā Tev arī neliktos, es to saku, jo mix.lv (nu jau ar diviem XX) man šķiet potenciāls resurss, ar kuru nevajadzētu šā-tā jokoties. Apmeklētāji to ļoti nemīl. Visžēlāk, ka nav nekāda redirekta vai daudz maz nesāpīga pāreja no vecā uz jauno.

  No īsajiem domēniem daži sakarīgi vēl ir brīvi. Bet nu tā jūsu darīšana :)

 3. Taustiņklabeklis:
  te jau nenotiek jokošanās. vards.mix.lv nevar strādāt, jo pats mix.lv nestrādā. Nav arī pāradresācijas iespējas. Ja būtu iespēja mēs to izmantotu. Vai tu domā, ka mēs nesaprotam, kādas ir sekas? Mēs līdz pēdējam brīdim ticējām, ka šāds solis nebūs jāsper.

 4. Es ticu, ka jūs par visu (iespēju robežās) padomājāt. Tikai ieteicu, ka vērtīgi būtu bijis padomāt arī pilnīgi jauna nosaukuma izveidi. Tas, ja pareizi visu izdarītu, varētu pat strādāt kā labs mārketinga solis. Tā teikt “mix.lv jaunā sejā…” utt.

  Lai nu kā, situācija noteikti nav patīkama, taču vienmēr jādomā vai no kāda slikta notikuma nevar izveidot interesantu pasākumu. (defektu pārvēršana efektos)

 5. Artūr, tā gluži nav kā tu saki, pieļauju ka mix.lv ieteikmēja kāds no šiem punktiem:
  —–
  5. Domēna vārda Reģistrētājs ir atbildīgs par sava domēna vārda izvēli un ir pilnībā atbildīgs par vārdu, kuru tas ir reģistrējis, un visiem strīdiem, kas var rasties šī vārda sakarā. Reģistrētājs, aizpildot un nosūtot reģistrācijas veidlapu, apliecina iesniegto datu pareizību un faktu, ka izvēlētais domēna vārds pēc Reģistrētāja rīcībā esošajām ziņām nepārkāpj un neaizskar trešās puses tiesības.

  6. Lai samazinātu strīdu rašanās iespējamību pēc tam, kad domēna vārds ticis reģistrēts, Reģistrs patur tiesības atteikt domēna vārda reģistrāciju vai pieprasīt papildu pierādījumus pretendenta tiesībām uz domēna vārdu šādos gadījumos:
  a) Ja domēna vārds ir tirdzniecības zīme, pakalpojuma zīme vai plaši pazīstamas organizācijas nosaukums vai plaši lietots tās saīsinājums,
  b) Ja domēna vārds ir ģeogrāfiskas vietas nosaukums vai objekts. Izņēmums ģeogrāfisku vietu reģistrēšanas aizliegumam ir Latvijas vietējās pašvaldības, kuras ir tiesīgas reģistrēt savus vārdus kā domēnu vārdus (piemēram, Dobeles pilsētas dome var reģistrēt domēnu “dobele.lv”).
  c) Ja domēna vārds ir personas vārds.
  d) Ja domēna vārds ir labi zināms vai plaši lietots vārds, uz kuru var pretendēt citi interesenti.
  e) Ja domēna vārds ir aizskarošs vai rupjš vārds vai izteiciens.
  —–
  Principā sanāk tā, ka ja vēlies labu nosaukumu pasargāt, jāreģistrē vismaz preču zīme.

 6. az, nē. Ja Tu esi piereģistrējis domeinu PIRMS kāds ir piereģistrējis kantori via preču zīmi (pēdējais attiecas uz visu ES), tad neviens Tev neko nevar nodarīt. Ja Tu reģistrē domeinu, kam eksistē kantoris vai ES preču zīme, tu to vari darīt, bet paraksti papīru, ka pie pirmā iesnieguma no kantora via preču zīmes turētāja tu no domeina atteiksies. Pieņemu, ka tieši tas arī notika. Netālredzīgi no autoru puses.

 7. Kaspars Foigts:
  mix.lv reģistrēts pirms 8 vai 9 gadiem. Tad neviens pat nepiedāvāja iespējas kaut ko parakstīt. Tajā laikā, pat prātā nevienam neienāca šāds scenārijs.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *