Enciklopēdija Britannica vikipēdija

Visiem studentiem ir zināma pasniedzēju nievājošā attieksme pret vikipēdiju.

Viņi apgalvo, ka vikipēdijas materiāli ir derīgi tikai paša studenta zināšanai un uz šiem materiāliem atsaukties skaitās slikts tonis. Es daļēji piekrītu šim apgalvojumam. Ar vikipēdiju var ērti uzsākt pētījumu taču tikai sekojot tajā norādītajām ārējām atsaucēm, var nonākt pie kvalitatīviem informācijas avotiem.

Viena no cienītākajām enciklopēdijām pasaulē ir Encyclopædia Britannica. Tā ir senākā joprojām papildinātā enciklopēdija pasaulē. Šo enciklopēdiju pārvalda 19 redaktori un vairāk kā 4000 ekspertu.

Salīdzinājumam – vikipēdijā ir iesaistījušies vairāk kā 75 000 aktīvie līdzautori.

Galvenā Britu enciklopēdijas ideja ir tāda, ka šis pasākums parasti ir maksas – gan drukātajā, gan elektroniskajā versijā. Taču tagad visiem publicistiem ir dota iespēja piekļūt līdz šim slēgtajai enciklopēdijas elektroniskajai versijai.

Tātad, ja tev ir blogs, vai kāda cita lapa, kuru tu vari uzrādīt kā savu, tad enciklopēdijas veidotāji dod iespēju saņemt bezmaksas piekļuvi viņu resursiem gada garumā.

Domājams, ja izmantosiet šo enciklopēdiju savos zinātniskajos darbos, tad piesiešanās faktoram vajadzētu būt krietni mazākam, par to, kāds būtu vikipēdijas gadījumā.

Dodieties uz britannicanet.com, atbildiet uz pāris vienkāršiem jautājumiem un jau 24 stundu laikā pieejai vajadzētu būt rokā. Manas 24 h vēl nav pagājušas, taču ceru, ka pieeju enciklopēdijai saņemšu jau pavisam drīz.