Miks Latvis

iPhone uzlauzējs mūsdienu Robins Huds?

Piedāvāju noskatīties Itālijas TV interviju ar iPhone uzlauzēju Zibri:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=d0Xk9GJY_ho&fmt=18[/youtube]

Ar ziphone.org jebkurš cilvēks var padarīt iPhone lietojamu mūsu vietējos platuma grādos. Programma ir vienkārša un saprotama. Nepilnas 10 minūtes un katrs var sajusties, kā milzu hakeris.

No vienas puses Zibri ir likuma pārkāpējs. No otras puses, šis cilvēks ir “atbrīvojis” vairākus miljonus telefonu no Apple dzelžainā līguma važām.

Varbūt lielajām kompānijām būtu pēdējais laiks saprast, ka nav jēgas ierobežot cilvēku tiesības piedāvājot “aizsargātus” produktus. Ir skaidrs, ka nav iespējams izveidot neuzlaužamas lietas.

Uzskatu, ja cilvēks kaut ko iegādājas viņš vēlas pilnas tiesības izmantot priekšmetu kā vien viņam ienāk prātā. iPhone var iemest mikserī un sasmalcināt, bet to “nedrīkst” lietot, piemēram, Latvijā.

Es apzinos, ka šajā lietā ir arī otra puse. Nopērkot iPhone pircējs teorētiski apņemas to lietot norādītajā tīklā vēl pāris gadus gluži kā tas ir ar citiem mazcenas telefoniem Latvijā. Taču principā pircējs par ierīci ir jau samaksājis pienācīgi.

Taču lietas notiek strauji, paskat, pavisam drīz mums būs pilnīgi latvisks iPhone no alx.f1.lv

8 Responses

 1. Es pieņemu, ka Apple slēdzot līgumus ar tādām kompānijām kā AT&T un Vodaphone un citām lielajām, par ekskluzīvām izplatīšanas tiesībām atlēc vēl papildus naudiņa, ko nevarētu iegūt brīvi pārdodot iPhone. Kas nozīmē lielāku peļņu apple un domāju, ka arī operatoriem, kas šo produktu pārdod – tāpēc viņi ir arī gatavi maksāt k-ko (noteiktu summu vai procentu no peļņas) par izplatīšanas tiesībām.

 2. Ar ko nez iPhone atlauzējs ir labāks par nelegālas mūzikas klausītāju?

  Es nemēģinu moralizēt par tēmu cik slikti ir lauzt vaļā Apple produktus, bet vairāk ironizēju par dubulto morāli. Vimaz man atmiņā ir palicis tāds globāla “fui” attieksme interneta vidē attiecībā uz mp3 lietām, kas manuprāt veidojusies pateicoties labai PR kampaņai, ko savulaik rīkoja diezgan šaurs cilvēku loks.

 3. Satīrs:
  vārdu salikums “nelegāla mūzika” tuvāko 5 gadu laikā pazudīs, jo visi normālie mūziķi savu mūziku piedāvās bezmaksas, bet par pārējiem man nav nekādas daļas.

  NIN pēdējie albumi bija bez maksas vai par minimālu maksu. Albuma smagākās versijas īpaši augstā kvalitātē tiek izplatītas ar torrentu palīdzību. Uzskatu, ka ar laiku šī prakse ies plašumā. Katrā ziņā man pietiks, ja to darīs man tīkamie mūziķi.

 4. Nu tas arī ir tas, ko es gribēju teikt. Es jau pirms 5 gadiem plastmasas ripuļu tirgošanu uzskatīju par arhaismu, bet vēl šodien atrodas dinozauri, kam nedalec, ka ir jāmainās.

 5. Tas tomēr ir likumpārkāpums vienalga no kuras puses skatās :) Un noteikti viņš nav Robins Huds :) Ja atceramies, tad Huds palīdzēja nabagiem, bet Iphone noteikti nav pirmā nepieciešamības prece un to noteikti nevar atļauties nabadzīgākie cilvēki. Tākā, ja gribi ekstras, tad par to arī maksā.

  Vai Robins Huds būtu tāds kex kurš uzlauztu 600to mersi un aktivizētu tur kaut kādas super puper fīčas? :)

 6. ar iPhone uzlauzšanu Apple ir ieguvējs abos gadījumos… Pārdodot ar līgumu, viņi iegūst ievērojamu peļņu par katru iekārtu, taču uzlaustie telefoni nodrošina mārketinga triku, kuru par naudu nenopirksi – ekskluzivitāti no pieejamības viedokļa… tas ir kā satikt skaistu meiteni, kas nav viegli iekarojama… jo grūtāk viņu uzaicināt uz “randiņu”, jo lielāka vēlme to darīt! :)

 7. > No vienas puses Zibri ir likuma pārkāpējs.

  MUĻĶĪBAS. Uzrādiet kaut vienu likumu, kas tiek pārkāps! KAUT VIENU! Saiti studijā! Vienalga LV vai jebkuras citas Eiropas valsts.

  Mūsu un ES likumdošana nosaka – ja cilvēks kaut ko nopērk kādu lietu (tieši priekšmetu, nevis tiesības izmantot ar autortiesībām aizsargātu darbu, lūdzu nejaukt), tas tā lieta viņam arī PIEDER un viņš ar to var darīt, kas ienāk prātā. Mest zemē, bāzt mikroviļņu krāsnī, vai mainīt iekšējo programmatūru – neviens likums to neaizlidz. Tas ka ražotājs ir noteicis kaut kādus ierobežojumus garantijai arī ir pie kājas, jo mēs dzīvojam ES nevis ASV un patērētāju tiesības nosaka Patērētāju Tiesību Aizsardzības Likums (visās ES valstīs daudz maz vienāds), un tur nekas nav teiks par to, ka ražotājam nav jāpilda savas saisības pret patērētāju, ja tas izmanto kaut kādu ražotāja nesankcionētu programmatūru.

  Vēlreiz atkārtoju: LV(ES) nav USA, te viss ir stipri savādāk un galīgi ne tā kā Apple vai citi jeņķu monstri to vēlētos.

 8. Domāju ka Ābolam pašam tas ir ļoti izdevīgi, viņi tikai priecājas par unlockošanu – pārdod vairāk ierīces un tas ļauj tās lietot ārpus, uz vienas rokas pirkstiem saskaitāmajām (pagaidām), valstīm kur iPhone tiek pārdots. Officiāli protams tādu risinājumu nesniedz / neatbalsta, lai nesaniknotu AT&T un citus operatorus no kuriem ienāk naudiņas :) Bet, afaik, nekādu īpaši agresīvu cīņu pret jailbreak/unlock arī neveic.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *