Žurnāls GEO

Līdz šim biju redzējis vairākas reklāmas un tāpēc nolēmu iegādāties maija (pašu pirmo) numuru žurnālam GEO.

GEO ir starptautisks žurnāls, kas iznāk kopš 1976. gada. Tagad GEO iznāk jau 19 valstīs.

Pats līdz šim par šādu žurnālu nebiju dzirdējis. Vizuālais iespaids liek domāt, ka piedāvāts tiks kaut kas starp National Geographic un Ilustrēto zinātni (un tā arī beigās izrādās). Žurnālā liela loma tiek atvēlēta fotomateriāliem. Stāstot jebkuru stāstu nozīmīga sastāvdaļa ir fotogrāfijas, jo nav iespējams aprakstīt to, kas notiek citos zemeslodes nostūros lietojot mūsu videi ierastus salīdzinājums.

Žurnāla tēmu loks ir plānots ļoti plašs: daba, ekoloģija, arheoloģija, jaunākās tehnoloģijas, kultūras vēsture un etnoloģija, medicīna, psiholoģija.

Pirmā numura centrālā tēma ir tuksneši, kuri tiek aprakstīti no dažādu ceļotāju un pētnieku skatupunktiem.

Saistībā ar Sahāras tuksnesi un tuaregu tautas dzīvi tajos man iepatikās viens spilgts citāts:

Vārdi aman un iman skan gandrīz kā viens un tas pats – tāpat, kā lietas, ko tie apzīmē: ūdens un dzīvība

Atzīšos, ka mani cita starpā ļoti ieinteresēja arī lappuse bērniem, kurā bija parādīts, kas notiek, kad “daudzi smilšu graudi satiekas.”

Dzīvojot pie jūras esmu bērnībā daudz prātojis, par to, kā kāpas varētu būt radušās, kā viņas var izaugt tik lielas, kāpēc zem ūdens veidojas miniatūras kāpas utt. Arī sniega sanesumi veidojas pēc tāda paša principa. Un GEO atvērums vienkāršā veidā parādīja to, cik dažādas var būt kāpas un to, kā vadošo vēju īpatnības nosaka konkrētās vietas kāpu struktūru.

Novirzījos no tēmas. Tātad, ko es vēlējos pateikt – ja jums prātā ir vēlme aizceļot uz kādu eksotisku valsti, tad žurnālā GEO jūs atradīsies daudzas labas idejas neparastiem ceļojumiem uz vietām, kuras nav tūristu nomāktas.

Žurnāls noteikti interesēs tos cilvēkus, kuri jau lasa Ilustrēto Zinātni, Terru, National Geographic vai citus līdzīgus populārzinātniskus izdevumus.

Lai plauktos vieglāk atrast, jūnija vāks izskatās šādi:

Žurnāls GEO jūnijs