Miks Latvis

iBirojs vs iStyle

iStyle

iBirojs ir LMT pakalpojums. Lietotājs saņem SIM karti un USB modemu, kuru iespējams pieslēgt pie jebkura PC un lietot 3G internetu bez ierobežojumiem. iBirojs maksā 19 Ls mēnesī. Ar iBiroja SIM karti var sūtīt SMS (no datora), zvanīšanas funkcija ir nogriezta.

iStyle 1 tarifā par 20 Ls mēnesī ir uzstādīts viduslaiku trafika limits – 100 MB. Lai iegūtu iBiroja analogu (neierobežotu trafiku) ir jāizvēlas iStyle 3, kas maksā 60 Ls mēnesī.

Kāpēc LMT mēģina vienu un to pašu pakalpojumu notirgot par 3 reizes lielāku summu?

Izskatās, ka LMT nenāks pie prāta, var tikai cerēt, ka kāds hakeris izdomās veidu, kā ar iBiroja SIM karti veikt zvanus.

31 Responses

 1. Nav tas pats pakalpojums par 3x lielāku cenu. Kā jau teici – iBiroja gadījumā nevar zvanīt. Tas ir ierobežojums, kurš samazina cenu.
  Turklāt ja gribi stilot, esi gatavs maksāt.

  BTW – kāds ir mēģinājis iBiroja sim karti ielikt telefonā? Ja ir – kāds rezultāts? SMS un inets strādā? :D (jā – tā ir – no telefoniem un tamlīdzīgām tehnoloģijām neko nejēdzu)

 2. Cik zinu, tad telefons vnk nespēj ar viņu piezvanīt.

  Onkul’ – iBirojam pārsniedzot trafiku virs 6GB saskarsies ar IEVĒROJAMIEM trafika piegriešanas mēģinājumiem. Tas pats kas Vodafone mobile connect, tikai pie 5GB. Tā kā nierobežots, nav neierobežots.

 3. pyro:
  tas ierobežojums ir diezgan loģisks, lai arī negodīgs. katrā ziņā 5GB par 19 Ls ir daudz labāk par 100 MB/20Ls.

  Endijs:
  esmu gatavs maksāt (bet ne 60 Ls), tikai nesaprotu, kāpēc citi (iBiroja lietotāji) varēs maksāt mazāk un lietot internetu bez aiztures un man būs jāsavelk josta?

 4. nu arī vodafone Mobile connect kartiņai piezvanīt nevar… taču SMS gan var bliezt… Kad vajag vairāk kaut ko lietot (kačāt) tad es LMT karti ārā un Vodafone karti iekšā! :)

  Onkuli: Tev taču ir kaut kāds pieslēgums šobrīd? LMT? Varbūt 100 Mb (vai 250 Mb) īstenībā ir pietiekami, ka lielās lietas kačā caur WiFi bet mobilo datu pārraidi izmanto tikai pamatvajadzībā (brouzēšana, aplikāciju dati utt sīkākām lietām)

 5. Vigants:
  Birojā un mājās ir WiFi, bet tad es varu lietot arī savu laptopu. Ar jauno klausuli es labprāt vilcienā skatītos youtube klipus, klausītos last.fm strīmu, un citādos veidos kliedētu garlaicību. Ar 100 MB tas nav iespējams.

  Pašlaik es esmu LMT Formula 8 lietotājs un man ir GPRS pastāvīgais pieslēgts. Rēķins parasti nepārsniedz 20 Ls, kā arī nolietotie MB nesanāk daudz, jo lietoju gmail+twitter un browsēju ļoti minimāli. Līdz ar 3G es gribētu netu lietot vēl intensīvāk, bet 100 MB nav aršana.

 6. Nu man te darbā tauta runā vismaz 50…60 Ls mēnesī, tākā šitais iStyle 2 un 3 izskatās kā reiz vietā! :) Un ja vēl telefonu par velti, tad jau vispār!

  Lai norunātu tās 1000 minūtes pa Latviju ir diezgan intensīvi jātērzē! :)

 7. LastFM caur mobilo datu pārraidi gan ir diezgan “Žirna” :) Es mūzikai cenšos iPod izmantot. Kas attiecas uz gmail un twiteri kā arī nelielai brouzēšanai tad es mēnesī notērēju tos pašus 20..50 Mb. domāju, ka tas plāns ar 250Mb ir reāli pietiekams.

  Nu par to LastFM nezinu cik viņš daudz paņem… gan jau savus 32kbs ēd…

  Atzīšos, ka ir vēl daži jautājumi, ko Alx.f1.lv uzdeva kas man likās diezgan loģiski – vai tiek piemēroti atlaižu līmeņi, vai nummura noteicējs ir iekļauts, vai izdrukas ir iekļautas utt.

 8. Onkulis – iesaku padomāt arī par to, ka ne jau visur tu vari dabūt normālu neta ātrumu. Cik esmu ar iBiroju apkārt pabraukājis, tad nu ir pagrūti LMT ar stabilu internetu. OK – pilsētu centros ir labi. Ārpus pilsētām, netālu no torņiem arī +- OK (bet ne jau youtube, last.fm streamiem). Taču vai tu ar vilcienu varēsi baigi stabili LMT netu ņemt (streamošanai) – nezinu gan.
  Ir pat vēl labāk – vismaz braucot Rīga-Jelgava maršrutā ar vilcienu ir vietas, kur LMT zona vispār pazūd reizēm – nemaz nerunājot par internetu.

 9. ir ir par sālītu… cik gadus LMT jau mūs čakarēja ar telefonsakaru cenām, kamēr neatnāca Tele2 un BITE.

  Tagad, LMT saņemot ekskluzīvas tiesības uz konkrēto produktu, acīmredzot gremdējas nostalģijā, kad varēja likt tādas cenas, kādas vien vēlas un kam vien vēlas..

  Labs piemērs ir tas pats iBirojs. Pirmie ar neierobežoto apjomu bija BITE ar savu Vodafone – maksa 29 Ls. Pēc kāda laika LMT ņem un izveido iBirojs ar neierobežotu apjomu par 19 Ls. Kā Jūs domājiet, kā būtu, ja būtu otrādi? Pareizi… :)

  Vot vajag viņiem konkurenci, lai sāktu domāt, vajag.

 10. Nesaprotu, kas tev nepatīk? Nepatīk LMT piedāvājums? sēdi biksēs vai pērc lauzto iphone un lieto tik savu iBiroja karti…
  Tu laikam nepamanīji, ka 60Ls ietver arī 1000 bezmaksas sms un 1000 zvanu minūtes par brīvu…

 11. Tā vien šķiet, ka iPhone drīz būs čīkstuļu pazīme – “gribu, gribu, dārgs, naudas nav, no pusdienām jāatsakās, tādēļ lamāšu ražotāju un operatoru, kas piedāvā zīmēšanās iekārtu par tik lielu maksu” :)

 12. Livingston:
  nu šajā gadījumā neesmu pat pieminējis tevis minēto telefonu. Doma ir cita, viņi vienu salīdzinoši lētu pakalpojumu 3G internetu vēlas pārdot par nesamērīgi augstu cenu. iBiroja gadījumā taču viss ir ok, kāpēc jāliek limiti? – naudas kāšana

 13. Onkulis, vai tiešām pirmo dienu pie interneta un pirmo reizi uzzini par iPhone un tā pārdosanas politiku, kas ir vienāda faktiski visur pasaulē? Visur iPhone tiek tirgots ar līdzīgiem tarifu plāniem un tie ir tādi, lai varētu samaksāt gan Apple, gan gūtu peļņu. Tomēr dzīvojam tirgus apstākļos un es neredzu pamatojumu, kādēļ jāatsakās no peļņas, lai nodrošinātu visus skolniekus ar stila mantiņu?

 14. Livingston:
  daļa no šīs rīcības varbūt ir Apple diktāts, bet reāli jau LMT ir tie, kas pateica, ka vieniem mēs ābolu tirgosim pa 19 Ls, bet otriem dosim vienu ābola šķēlīti pa 20 Ls.

 15. Man ir iBirojs mājās, Ķekavas pagastā. Diezgan sūdīgs, 3G signāls ir uz visvājāko kāds ir iespējams, un kādas 3-4 reizes dienā vispār nobeidzas, nākas izraut vadu, iespraust, un tad jau atkal cerīgi aiziet. Vakaros ir pavisam švaki. Ja šeit darbotos jebkas cits, izvēlētos jebko citu, bet dzīvojot lauka vidū nav nekādas izvēles :(

 16. iStyle tīri ir domāts iPhone lietotājiem. Šis pieslēguma veids parādījās līdz ar iPhone. Diez vai iPhone lietotāji sēž tikai netā un sūta sms, gan jau kādreiz pazvana ar. Tāpēc ar tāda lieta. iStyle nodzīvos kādus 2vus gadus, kad beigsies obligātā piesaiste cilvēkiem, un viņi lauzīs līgumus. Tad LMT arī sāks domāt par reālāku cenu politiku.

 17. Ieprieikš lietoju nokia 6120c un caur blutus no sakuma acer pārnēsājamo datoru
  = 2 stundas pofig Wifi pofig 3g baterija tukša
  Pēc tam nopirku N900 linux planšeti ko lietoju kopā ar 6120c priekš 3g
  = 6 -8 stundas bet nepatika bakstīt irbulīti braucot pie stūres tasir stulbi un vel arī mūžīgi piebāztas kabatas vienā telefons vienā planšete vienā fotoaparāts, maciņš un vēl lādētājs un vēl rokā dokumentu mape

  Tagad nopirku IPhone 3gs
  = principā darba dienas laikā internets ir pieejams visu laiku, nu pazvanīt un saņemt zvanus arī puslīdz var, nu un kas ka daž reiez kaut kas uzkaras, Kāds nu tur tas ātrums un cik godīgi tarifi tas ir cits jautājums var jau arī caur Wifi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *