Miks Latvis

Kā tas ir, nemaksāt un lietot?

Sagatavota augsne minivirālajam klipam.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1IqsKye8sLs[/youtube]

Video autors BlackHalt

Šis video varētu kalpot kā ilustrācija tam, ka cilvēki joprojām nespēj aptvert to, ka uz pasaules var eksistēt atvērti un bezmaksas risinājumi, kuri ir vienlīdz labi, ja ne labāki par maksas produktiem.

Kas ir Ubuntu?

12 Responses

 1. Vai tad nav arī bezmaksas mūzika? T.i. tāda, par kuras lejupielādi, izmantošanu nav jāmaksā? Neesmu zinātājs, bet man šķiet, ka tā ir gan.

  Kaut vai – kā darbojas tas pats thesixtyone.com? Vai, ja to es izmantoju mūzikas klausīšanai + lejupielādei, esmu pirāts?

 2. @Kaspars
  @pareizaak

  Es zinu, kāds ir šī teikuma konteksts. Es tīšām to izrāvu, lai parādītu, ka šāds princips veiksmīgi darbojas, piemēram, softu pasaulē. Un pat ar mūziku jau ir pietiekami daudz piemēru, kad pasaulē slaveni mūziķi piedāvā savus albumus bez maksas.

 3. Kaspars:
  tieši tā. mēs maksājam ar to, ka skatāmies reklāmas. Arī Google meklējot taču visu laiku tiek rādītas reklāmas. Meklēšana ir bezmaksas, tikai jāpiecieš reklāmas.

 4. @Kaspars: Bet tu jau par to nemaksaa no sava maka neko – tikai pateeree savu laiku (un nervus).

  Uz pasaules ir ljoti daudz bezmaksas muuzikas, kuru piedaavaa milzums daudz taa saucamo netleiblu MP3 formaataa un ko aizsargaa Creative Commons (CC) licence.

  Reizi par visaam reizeem dereetu shiem liekeezhiem (AKKA/LAA) saakt piegriezt skaabekli. Man ljoti buutu interesanti uzzinaat, kaadaa veidaa vinji taisaas pieraadiit, ka es savaa telefonaa EVER klausos (vai lietoju kaa zvana melodiju) kaadu no vinju agjentuuras paarstaaveetajiem maakslinieku darbiem. Es to nekad muuzhaa neesmu dariijis un arii netaisos dariit. So – par ko man buutu jaamaksaa? WTF? Un tas fakts, ka vinji sho par autoratliidziibu ieguuto naudu marinee bankaa, lai izsistu sev procentus, bet nevis uzreiz novirziitu vinju aartistu makos ir vispaar kaut kas. :DD … Chalji laikam aizmirst, ka graabstaas ap sveshiem liidzekljiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *