Miks Latvis

Rimšēvičs

Rimšēvičs
© bna.lv

Dažreiz ir ļoti grūti palikt pie sava viedokļa. It sevišķi, ja viedoklis ir pateiks nedomājot ar galvu.

“Loģiski, ka šo divu cilvēku aizturēšana saistībā ar baumu izplatīšanu ir diemžēl smieklīga un nožēlojama, jo ne jau viņi bija īstie baumu izplatītāji,” tā Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs par policijas reakciju, aizturot Ventspils augstskolas lektoru un mūziķi intervijā Latvijas Avīzei.
via db.lv

Bet, mēs vēl ļoti labi atceramies arī šo:

„Mums nav lepnuma un patriotisma par to, ka mums ir sava valūta un ka mums tā ir mīļa. Mēs vienkārši paši turpinām ņirgāties,” runājot par lata devalvācijas baumām, intervijā Latvijas Radio uzsvēra Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

„Iepriekšējā reizē, domāju, policija nevērsās pietiekami bargi, un cilvēkiem radās iespaids, ka mēs varam vienkārši pļāpāt par šīm lietām. Jebkurā citā valstī, ja runātu par kādas valūtas devalvāciju vai bankas bankrotu un izplatītu baumas, šie cilvēki tiktu aizturēti nākamajās 10-15 minūtēs. Mums tas liekas joks,” neizpratnē bija Latvijas Bankas vadītājs.
via db.lv

10 Responses

 1. Rumpis:
  Vienkārši viņa pirmā reakcija, bija tāda, ka policija ir pārāk maiga, un nepieciešams vēl bargāk izturēties, bet tagad jau viņš šo pasākumu sauc par smieklīgu un nožēlojamu. Kaut kā ātri mainās domas.

 2. Nekas mūsdienu cilvēks atrodas tādā informācijas pārbagātībā, ka viņam vienkārši nav laika analizēt kāda konkrēta cilvēka “izteikumu” evolūciju laika gaitā. Cilvēka atmiņa ir īsa, bet aktualitāšu daudz. Nepaies ne mēnesis, kad par šo štelli viss būs aizmirst. Protams, ja vien kāds masu mēdijs šo lietu laiku pa laikam nepavilks saulītē.

 3. Da klauni viņi ir, kas darbojas savtīgās interesēs. Vakar pērles bira no pārpilnības raga. Sižets par valsts sēdi :D Neko neteikšot. žurnālistiem jāraksta vēstules, jo valsts amatpersonām ir JAATBILD uz uzdotiem jautājumiem. Valsts iestādēm, darbībām jābūt caurspīdīgām. Protams var uzlikt zīmogu valsts noslēpums, lai piesegtu ‘valsts’ intereses. Rimševics ir konkrēts pakaļa, apmierināts mūlis ar 100 000 Ls algu. Kas lobē bankas un viņam po par lv valdību, latu, stabilitāti un vēl ko.
  Vislabākais man patīk analīze, prognozes un vēl tādas lietas. Parasti nefigurē neviens skaitlis, labākā gadījumā, kaut kādi mistiski procenti pāris pozīcijās. eksperti :D prognozētāji :D valsts vadītāji :D lata turētāji :D dirsējrūķi :D

 4. Tak normāla reakcija! Pēc tā pirmā “valūtas buma”, kam bija veltīts otrais citāts, policija neko nedarīja, jo nebija likumīga pamata. Bija tikai žurnālistiņu brēcieni un amatparesonu (tajā skaitā Rimšēvica) neizpratne. Par pēdējo “banku bumu”, Parex darbinieki uzrakstīja iesniegumu, uz kura pamata tad drošības policija izvērsa savas aktivitātes un pārcentās. Ja nebūtu iesnieguma, arī otrājā gadījumā nebūtu nekādas reakcijas no policijas puses.
  Bet nu mācību ir guvušas abas puses, gan policija, gan “baumotāji”, kas arī labi…
  …īstie ieguvēji uz to visu jau ir tikai valūtas spekulanti, tā teikt- katram savs…

 5. Nesapratu…

  Pirmajā citātā viņš saka, ka aizturēti ir neīstie baumu izplatītāji (ar to viņš gribēja pateikt, ka vislielāko labumu guva tieši naudas maiņas kantori – baumas izplatījās brīvdienās! – un tādēļ tie arī ir vainīgi, tik kā to pierādīt).

  Otrajā citātā viņš saka, ka melu/baumu izplatīšana par devalvāciju vai kādu banku ir krimināli sodāma un nepatriotiska.

  kur tad viņam ar loģiku nogāja greizi?

 6. Cik es saprotu, otrajā citātā viņš ar baumotājiem apzīmē SMS sūtītājus nevis smirnovu, kā viņš tajā pašā db rakstā pieminēja.

  Rimšēvičš vienozīmīgi ir viens no labākjiem ekspertiem ekonomikas jomā LV.

 7. Onkuli, ko cepies, ar loģiku tiešām viņam viss ir kārtibā, jā, pilnībā piekrītu viņam, ka baumu izplatītāji ir jāsoda, bet konkrētajā gadījumā ar augstskolas pasniedzēju, policijas darbība bija daudz par traku uz ko Rimševics attiecīgi reaģēja.. Galu glā jhāpriecājas, ka mums vismaz Latvijas Bankā ir kāds sakarīgs cilvēks

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *