Latvijas Avīzes internetā izplatītais video rāda, kā Godmanis šī gada februārī pasniedz ekonomikas stundu Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā.

Interesanti ir tas, ka šajā paraugstundā viņš stāsta gluži saprotamas lietas. Ekonomikas uzplaukuma/buma laikā nodokļu likmes ir jānotur esošajā līmenī vai jāpaaugstina, lai “uzkrātu taukus” recesijas, laikiem, kad ir īstais brīdis, nodokļu likmi samazināt, lai saglabātu veselu ekonomiku. Savādi, ka pienākot reālai krīzei, šīs mācības viņam pašam ir piemirsušās.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=K31ePC5tcLw[/youtube]

Saite uz video

“.. kad notiek recesija, privātais patēriņš mazinās. Kad ir grūti ar investīciju ieplūšanu, tad ir tas variants, ka valdībai jāstimulē ekonomika [..] un tad ir tas brīdis, kad nodokļi jāsamazina un kad var palielināt valsts izdevumus. Visas valdības rīkojas otrādi – tad, kad ir labie laiki, tad vēl samazina nodokļus, bet tad, kad ir sliktie laiki un neienāk nauda, tad, domājot, ka tā varēs iegūt naudu, ceļ uz augšu nodokļus un dabū pilnīgi pretēju efektu.” Tā teica Ivars Godmanis š. g. 21. februārī akcijas “Iespējamā misija” ietvaros vadot ekonomikas mācību stundu Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā. Nepaiet ne gads un Godmaņa vadītā valdība dara to, ko viņš pats nosaucis par nepareizu – palielina nodokļus… Linda Rasa/Video autors: Intars Atstupens
Latvijas Avīze video arhīvs