tautas balss

Diena.lv multimediju tautas balss sadaļā uzgāju video klipu, kurā Jurģis Ozoliņš stāsta par to, kā gatavoties Rīgas maratonam. Padomi iesācējiem, kas ar skriešanu nodarbojas neregulāri un bez noteikta plāna. Nopriecājos, jo sniegtā informācija šķiet tiešām vērtīgs apkopojums, ko nosūtīt tālāk citiem iesācējiem.

Kas ir Jurģis? Video redzamais Jurģis, kas pārliecinoši dod padomus par skriešanu ir Adidas pārstāvis mārketinga direktors un viens no maratona organizatoriem. Viss jau būtu jauki, bet nepamet sajūta, ka esmu par sīksīku kripatiņu piečakarēts. Nu kāda gan tautas balss? Video būtībā ir slēptā reklāma. Reklāmas cilvēku saražots produkts, kas pievienots tautas balss sadaļā.

Video ar to nepaliek sliktāks un man nav arī īpašu iebildumu, par to, kas un kādos nolūkos šo video ir veidojis. Lai gan ticamības moments tiek zaudēts. Būtu tikai godīgi, ja pie video skaidri būtu norādīts, ka tā autori ir Rīgas maratona reklāmas kampaņas veidotāji.

Nesen mango.lv bija raksts par to, kā “cilvēki no tautas” iekļūst portālos un pauž viedokli, kas visnotaļ izskatās pēc reklāmistu sacerējuma. Kā ar savu reklāmu ielauzties masu medijos? Tajā pašā dienā pamanīju, ka ļoti “ticams” raksts ir parādījies arī mix.lv – kāda Liene Kļaviņa stāsta par to, cik lieliska ir DnB Nord banka.

Katrā ziņā, bez prasmes filtrēt un analizēt informācijas avotus internetu lietot ir kaitīgi.