Miks Latvis

Latvijas ekonomika ir pūpēdis

Padodu tālāk info:

Latvijas ekonomika ir pūpēdis
“Piemēram, sākot ar 2009.g., uzņēmumam darbinieks ar bruto algu 500 Ls izmaksās 620 Ls, lai gan darbinieks neto saņems tikai 370 Ls. No nodokļos samaksātajiem 250 Ls tikai 84 lati ir IIN, pārējie 166 Ls ir soc. nodokļi.

“Uzskatu, ka maksāt nodokļos 250 latus par neto algu 370 Ls ir pārāk daudz. No uzņēmēja viedokļa tā ir 40% nodokļu likme (250 Ls nodokļos no 620 Ls ir ~ 40%; aprēķins veikts, ņemot vērā neapliekamo minimumu).”

… un no iedzīvotāja (darba ņēmēja) viedokļa, tu saņem Ls 370 uz rokām, un vēl 21% atdosi valstij PVN veidā (= Ls 78).
Tātad, tīri savām vajadzībām tu vari tērēt Ls 292, lai gan reāli tu esi nopelnījis Ls 620, bet valstij godīgi un aiz brīva prāta atdevis (Ls 620 – 292) = Ls 328, jeb 53% no visa nopelnītā.

watt (raksts – http://klab.lv/users/watt/464067.html)

Raksts pārkopēts pamatojoties uz:

Creative Commons License
This work may be licensed under a Creative Commons Attribution 3.0 Unported License

8 Responses

  1. Jā, var redzēt, ka Tev nav sava firma. Katram, kurš ir domājis pieņemt darbā kaut vienu darbinieku bez maksas aploksnē šis ir zināms. Aprēķins ir vienkāršs, ja gribu maksāt tev uz rokas 100Ls, man tas izmaksās kopā 180Ls (neņemot vēra neapliekamo).

  2. Un vispār, lai wats priecājas, ka nedzīvo sociālistikajā Zviedrijā, ar 25% pvn, kur uzņmējiem aprēķins ir apmēram šāds – 100ls cilvēkam 150 valstij.

  3. shaadi 53% jau sen bija zinaami, un kas veel uzskataamaak paraada muusdienu absurdu – agraak bazniicai bija jaaatdod 1/10 dalja ienaakumu, tagad valstij 1/2.. neliek bik aizdomaaties ka nepareizajaa virzienaa dodamies?

  4. pats par sevi tas nav absurds, ņemot vērā, ka baznīca nodrošināja tikai daļu no valsts funkcijām. bez tam neaizmirsīsim, ka arī valsts prasīja savu tiesu — nepateikšu vai lielāku vai mazāku kā baznīca (pieņemu dažādos laikos dažādu), bet kopumā varēja pat sanākt vairāk.

  5. kas — nevajag salīdzināt pirkstu ar p**pi. Zviedrijā, lai arī nodokļi ir lieli, tomēr cilvēki arī kaut ko saņem pretī, un vispārējais dzīves līmenis ir ļoti augsts.
    Savukārt mēs tikai maksājam par ierēdņu izvirtībām, dīkdieņu un deģenerātu uzturēšanu, gandrīz neesošo medicīnu, izglītību, ceļiem utt. Ir mazliet atšķirība.

  6. ne nodokļos ir problēma. cilvēkos ir problēma. un latvieši ir kretīni pret saviem tautiešiem. neatkarīgi no nodokļu procenta – maksimāli iespējamais tiks nolaists podā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *