Miks Latvis

Vai spams kļuvis legāls?

Diena.lv blogu sadaļā Guntis Lauskis (ZAB Raidla, Lejiņš un Norcous zvērināta advokāta palīgs) ir norādījis uz izmaiņām Informācijas sabiedrības pakalpojumu likumā, kuras līdz šim diezgan bieži tikušas apspriestas interneta vidē.

Raksta Vai SPAMs kļuvis legāls? interesantākās detaļas:

no 1. jūlija Latvijā komerciāla rakstura e-pasta vēstules ir atļauts sūtīt juridiskajām personām, kā arī citām organizācijām. Aizliegums ir saglabāts vienīgi attiecībā uz fiziskām personām.

un

PTAC pienākums veikt pārbaudi par likuma ievērošanu rodas vienīgi tad, ja persona viena gada laikā ir saņēmusi vismaz 10 komerciālos paziņojumus no viena sūtītāja. Tātad teorētiski PTAC, protams, pieņems sūdzības, taču pienākums ierosināt pārbaudi un uzlikt attiecīgos sodus radīsies tikai tad, ja vienai personai tiks nosūtīti 10 vai vairāk komerciālu paziņojumu.

Godīgi sakot mazliet biedējoši, jo šādas izmaiņas tikai iedrošinās vietējos spamerus, kuri arī līdz šim nebija īpaši kautrīgi sūtot spamu.

P.S.

Gmail.com lietotājiem noteikti iesaku lietot pogu “report spam,” tādā veidā pasargājot sevi un citus epasta lietotājus no nevēlama spama.

One Response

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *