Vārda brīvības pārkāpumi, nopratināšanas un apcietinājums nav tikai Ķīnas ikdiena. Arī mūsu pašu “drošības” struktūras sākušas iebiedēt blogerus tikai tāpēc, ka viņiem nepatīk internetā publicētā informācija.

krizdabz.lv, Ierindas pilsoņa raksts – Drošības policija – skats no malas:

Iesauca mani iekšā un sākās pārrunas – vai jūs pazīstat tādu Krizdabzu? Atbildēju, ka esmu par tādu dzirdējis. Vai jūsu segvārds ir Ierindas pilsonis? Palaboju jauno cilvēku sacīdams, ka kļičkas parasti ir noziedzniekiem, man ir pseidonīms. Un tad sekoja jautājumi, kurus es uzreiz pat nesapratu – kas jums drukā rakstus? Pārprasīju, ko viņš ar to domā? Nu jūs uzrakstāt, bet kas drukā? Ar kaunu nācās atzīties, ka sekretāres man nav un drukāju pats. Bet kas jums ievieto rakstus internetā, kas nosūta jūsu rakstus? Te nu man pielēca, ka inspektors uzskata mani par nespējīgu nospiest dažus taustiņus uz klavieres vai arī par tik atpalikušu, ka nevaru iemācīties, kā lieto e-pastu. Laikam jau aprindās, kurās apgrozās DP inspektori, datorlietošanas prasme ir pielīdzināma augstākajai matemātikai vai kvantu fizikai.
Drošības policija – skats no malas

Par šo gadījumu var lasīt arī angliski Jura Kažas vārda brīvībai veltītajā blogā: Paranoia runs deeper : Blogger questioned by Security Police