Miks Latvis

Vai blogeri izkonkurēs žurnālistus?

LTV Panorāma:

Internetā var izpausties ikviens, gan kritizējot valdību, gan rādot, ko prot, gan dodot citiem padomus. Šādu cilvēku, sauktu par blogeriem, pasaulē un arī Latvijā kļūst arvien vairāk, un, iespējams, tieši viņi ar laiku kļūs par nākotnes galveno mediju, nobīdot malā ne tikai avīzes un televīziju, bet arī interneta portālus.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5aa8D1xSy9U[/youtube]

Vai blogeri izkonkurēs žurnālistus?

5 Responses

  1. Jautājums ir uzstādīts mazliet nekorekti. Kādu konkrētu žurnālistu blogeris, protams, var izkonkurēt, bet mēroties spēkiem ar veselu mediju vienkārši nav iespējams, nav tādu resursu. (Ja nu vienīgi tālākā nākotnē pašiem lielajiem masu medijiem nebūs resursu, lai spētu sevi uzturēt) Blogerim arī ir nesalīdzināmi grūtāk uzaudzēt sev pietiekami lielu auditoriju. Viņam ir lielas izaugsmes iespējas specializējoties kādā ļoti šaurā jomā, ko lielie masu mediji vienkārši neaiztiek, jo plašai publikai tā nav interesanta, bet šajā gadījumā atkal parādās auditorijas lielā sadrumstalotība, kas savukārt neļauj pietiekami labi pelnīt ar reklāmu un visu atstāj tikai plikam entuziasmam. Lai vairāki blogeri satura ziņā spētu nosegt to pašu “Panorāmu”, ir vajadzīga vesela blogeru komanda un tad vēl ir jautājums, no kādiem līdzekļiem viņi eksistēs un kas viņus visus spēs vienlaicīgi patērēt. Teorētiski izspiest tradicionālos medijus būtu iespējams, bet ļoti šaubos vai praktiski tas kādreiz nenotiks. Vēl jau ir jautājums par kvalitātes filtru. Lielie masu mediji, pieņemot darbā cilvēkus, tomēr izvirza noteiktas kvalitātes prasības (ja tā var teikt), savukārt blogeru gadījumā šis “darbā pieņemšanas process” ir jānoveļ uz vienkāršā patērētāja (lasītāja) pleciem, kas atkal visu mazliet sarežģī.

  2. Mums jau ir žurnālisti, kas darbojas kā blogeri (nra nra), un visiem spiež virsū kaut kādus savus personīgos(subjektībus) viedokļus. Žurnālistiem jābūt objektīviem, nevis jāizsaka savs viedoklis, ar to arī viņus respektē, atšķirībā no blogeriem, kurus respektē tieši dēļ subjektīvā viedokļa.

  3. Retumis lasu šo blogu, bet gribēju komentēt, ka IR ļoti daudz žurnālistu, kurus tieši ciena dēļ viņu viedokļa (piem., The Financial Times un The Economist).

    Kā arī piekrītu viedoklim, ka blogiem nevajadzētu kļūt par vieniigajiem ziņu avotiem:
    1) Viņus interesē tikai ļoti šauras tēmas, kas raisītu lasītājos milzīgu fragmentāciju un nespēju iegūt visaptverošu informāciju.
    2) Ja, atkal, runā par sabiedrībā aktuāliem notikumiem. Cilvēki kurus tas interesētu (ja viņi strādā) nevarētu tikt uz šīm preses konferencēm, uzdot jautājumus un noskaidrot viedokļus uzreiz (nosūtīt jautājumus un saņemt atbildes bez neverbālā konteksta nevar salīdzināt pilnvērtīgai komunikācijas formai)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *